1. narozeniny

Bilancujeme. Přesně před rokem jsme spustili náš web. Přesně před rokem jsme uveřejnili první články a šli s kůží na trh.Někteří naši kamarádi a blízcí nám říkali, že je to skvělý nápad, někteří nás od toho zrazovali.

Je to nutné!

Ti, co nám fandili potvrzovali, že naše myšlenka vytvořit platformu pro lidi kolem padesátky je vlastně nutnost. Nic takového tady ani na anglicky mluvících webech jsme nenašli.  Vše, co jsme našli byly weby s radami typu: “Pořiďte si pejska.”, “Měřte si tlak.”, “Choďte na procházky.”, “Něco si přečtěte.”. Články a rady podobného ražení budeme rozhodně také psát. Ale až budeme psát na web fine80.cz. Nikdo se nezabývá lidmi kolem 50, kteří si sice občas už taky změří tlak. Krevní. My jsme naštěstí ti, kteří si ještě častěji měří tlak v kalhotách. Tímto příměrem chci říci, že jsme web pro aktivní fine50.

Popravdě, ve skutečnosti nám všem už bylo spíš nějak takhle. 🙂

Je to blbost!

Ti, co nás zrazovali říkali, že nemáme šanci. Že na webu a na sociálních sítích je článků a informací tolik, že musíme nutně zapadnout. Že vymyslet originální obsah a zaujmout je dnes už prakticky nemožné. Naštěstí neměli pravdu.

Musím jim ale uznat, že tvorba originálního obsahu je opravdu řehole. Že uspět mezi miliony jiných příspěvků je složité. Je to o to složitější, že si komplikujeme život tím, že nekomentujeme politiku. Někdy nám to trochu ujede, ale to už musí být něco do nebe volajícího. Viz “koronakrize” a články související.

Politiku nekomentujeme z několika důvodů. Tím hlavním je to, že chceme být webem pro aktivní lidi, ne pro pravičáky nebo levičáky. I když přiznávám, že je to pro mě obzvlášť složité některé věci nekomentovat. Dalším důvodem je to, že se chceme vyhnout komentářům a diskusím, které se objevují pod články zabývající se politikou. Není to opravdu hezké čtení. To bychom na našem opravdu mít nechtěli. To raději méně čtenářů. 

Tady jsou výsledky

Počet publikovaných článků 153
Počet publikovaných slov 96 073
Počet unikátních návštěvníků blogu 5 083
Počet zobrazení článku 22 873
1. Nejčtenější článek (Spokojenost z druhé ruky) – počet zobrazení 1 903
2.Nejčtenější článek (Smiřme se s rodiči) – počet zobrazení 969

Povedlo se!

Vydrželi jsme rok! Opravdu vyšly každý týden tři články. Ani jednou jsme neselhali. Všechny články se šíří na Facebooku a na Twitteru. Začínáme pronikat  na Instagram.

Podařilo se sestavit redakční radu a máme tři pravidelné přispěvovatele a dva občasné. To rozhodně není málo. Ono totiž dodržovat uzávěrky není nic jednoduchého. Každý má svoje zaměstnání a povinnosti.

Naštěstí jsme si sehnali informace o tvorbě webů a blogů od zkušených a úspěšných bloggerů předem. Takže víme, že uvedená čísla návštěvnosti jsou po roce vcelku slušný úspěch. 

Rating webu podle vyhledavačů nám nedělá velkou radost, ale je uspokojivý.

Nepovedlo se  

Plánovali jsme, že budeme mít minimálně 6 odpovědných redaktorů za jednotlivé rubriky. Je to větší problém, než jsme si mysleli. Nedokázali jsme najít a přesvědčit další kolegy, aby šli s kůží na trh. 

Návštěvnost webu je nižší než jsme snili, ale o tom už jsem zmínil výše.

Děkuji

Ire – za její autentické články, které mě vždycky donutí se zamyslet. Ta to z nás má nejtěžší, protože ona než to napíše, tak to napřed prožije. 

Denise – za její články o cestování a koučování. Hlavně za její velkou schopnost dávat lidi dohromady a být pokaždé dobře naladěná. Skoro pokaždé.

Janě – za její články o cestování a o jejím novém businessu. Přes starosti s rozjezdem přispívá svými reportážemi o podnikání. Gratuluji k nečtenějšímu článku

Markovi – který náš web skvěle řídí po technické a graficko-estetické stránce. 

Ivaně, Zbyňkovi – za občasné příspěvky

Evě – za to, že mě seznámila s Denisou

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

2 komentáře u „1. narozeniny

  1. Profilový obrázek
    Poděkování APP Reagovat

    Drahý Pavle,
    autor zapomněl poděkovat šéfredaktorovi Pavlovi Pulkrábovi, který svým neutuchajícím optimismem a energií dodává všem sílu pokračovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *