17.Listopad - Pořád je co slavit

Řeknu to rovnou: "Pro mě je to určitě nejdůležitější státní svátek, který u nás máme". Ano, Velikonoce, založení republiky, Vánoce. To jsou také důležité svátky, nicméně náš současný život nejvíce ovlivnily události před 31 lety. Považuji tento den za malý zázrak v mém životě. Pokusím se uvést několik důvodů/zázraků, které se udály:

Zázrak č.1

Mohu psát tento web a Vy ho můžete číst. Před 31 lety jsme si mohli psát leda deník, který nesměl nikdo, kromě rodiny číst. Nebo psát "dotazy" do Rudého práva. Vlastně ano, mohli jsme psát bez obav milostné dopisy (pokud jsme je tedy nepsali nějakému disidentovi či disidentce do vězení🙂).

Zázrak č.2Mám volbu. Každý den mám volbu, co se svým životem udělám, kde, s kým a jak ho budu žít. Kde budu pracovat. A to nejen v České republice. Také jsem toho hned po revoluci využil a nějaký čas žil a pracoval v USA a Kanadě. Byla to skutečná vysoká škola. Před 32 lety to byl jenom sen. Před 31 lety se splnil. Stejně jako jednomu z mých dospělých synů.

Zázrak č.3

Mohu volit koho chci. Mohu říkat, napsat a dokonce se podepsat pod prohlášení, že ..."pokládám za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk vedený jako agent Stb." Součástí tohoto zázraku je i to, že hluboce věřím, že za to nebudu potrestán, jako bych byl potrestán před 32 lety, kdybych prohlásil, že pokládám za nepřijatelné, že je předsedou vlády komunistický zločinec (akorát na mě může zakleknout kontrola Ministerstva financí). Přiznávám,  že to, že v nejvyšších státních funkcích jsou bývali i současní komunisté a udavači Stb mou radost a slavení zázraku dost kalí. Ale dělám co mohu. Ještě jsem nevynechal jediné volby od roku 1989. 

foto: profimedia.cz

Zázrak č.4

Mohu podnikat a vydělávat si na život jak chci, jak umím a jak mohu. A nejsem za to trestně stíhaný. A pokud mám málo nebo mě to nebaví, mohu žehrat jenom sám na sebe.

Zázrak č.5

Možná si mnoho lidí neuvědomuje, ale máme základní lidská práva, stejně jako občané na západ od nás. Ty jsme před 32 lety neměli. 

I přes současnou trochu neveselou dobu, kdy pozorujeme zbytečnou devastaci ekonomiky a vzdělání našich dětí, stále se máme o mnoho lépe, než před 32 lety. 

Nejen materiálně, ale hlavně duchovně, sociálně, vztahově. 

Díky za ten sychravý 17.listopad před 31 lety

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 3 měsíci
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 4 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 4 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 7 měsíci
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved