Aktivujme článek 66

“Miloš Zeman se zasloužil o stát”. Asi jako málokdo, přispěl ke znalosti ústavy mezi běžnými lidmi. A myslím i o všeobecné informovanosti o zásadní škodlivosti nadměrného pití alkoholu.

Článek 66 je v podstatě neschopenka hlavy státu. Po tuto dobu přebírají jeho pravomoci předseda vlády a předsedové obou komor parlamentu. Nejedná se o zlovolné odvolání prezidenta republiky, který se stal nepohodlným pro současnou aktuální vládní většinu. Je to naopak pro jeho dobro, aby se mohl v klidu léčit. Až bude opět ve práceschopném stavu, pravomoce se mu navrátí. 

Jedná se o zajištění efektivního řízení země. Prezident jmenuje předsedu vlády, soudce, členy bankovní rady. Uděluje milosti. Reprezentuje zemi navenek. Je vrchním velitelem ozbrojených sil. Apropos. V současné době se diskutuje o aktivaci článku 4, Smlouvy NATO. Jedná se o konzultace na téma ochrana hranic členských zemí proti Bělorusku. Jistě se bude diskusí aktivně účastnit.Nic ze svých povinností MZ nevykonává a ani toho není podle lékařů schopen. Prognóza jeho zdravotního stavu je velmi nejistá. Je veřejným tajemstvím, že trpí alkoholovou demencí a má nevratně poškozený mozek. Zprávy, které prosakují z Vojenské nemocnice o chování MZ a jeho okolí se ani nesluší komentovat.

Navíc máme prezidenta v nesrovnatelně horším stavu než byl na konci kariéry Gustav Husák nebo Leonid Brežněv. Oba byli schopni být dovedeni k pultíku a byli schopni přečíst, co jim napsali. MZ není ani tohoto schopen. 

Neaktivací článku 66 snižujeme důstojnost hlavy státu (pokud se v případě MZ dá ještě snížit), snižujeme vlastní důstojnost vůči okolnímu světu. Jednak novináři, ale především velvyslanci, kteří v Praze pracují opravdu otevřeně informují své vlády a tajné služby o tom co se u nás děje. A ty zprávy nejsou vůbec lichotivé.

Navíc při aktivaci článku 66 může předseda vlády odvolat kriminální okolí MZ a provést na Pražském hradě politickou “deratizaci”. Každý den, kdy zůstává okolí MZ u moci je prodloužením bezpečnostního rizika pro Českou Republiku. O reputačním riziku není třeba mluvit.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 1 měsícem
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 2 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 3 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 5 měsíci
View on Instagram |
4/4


To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved