Úvod

Úvod

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Blog je rozdělen do následujících RUBRIK

CESTOVÁNÍ (53) Děti (7) Fine50book (2) Fine50stuff (1) Fine50week (49) Glosa (157) INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI (3) JAK NA TO? (70) KARIÉRA (10) MÓDA & DESIGN (7) Osobní rozvoj (107) Recenze (28) Recept (38) RODINA (47) VZDĚLÁVÁNÍ (17) Vztahy (134) Wellness (2) ZDRAVÍ & VÝŽIVA (87)

PODCAST

Starší muž a mladá žena - Fine50 - Rodina

Tenhle typ muže má dobré postavení, peníze, sexy šediny a manželku zralou na výměnu. A tak si prostě svůj image vylepší půvabnou…
  1. Starší muž a mladá žena
  2. Koronavirový sex po telefonu

PAVLOVY RECEPTY

Připravili jsme pro Vás novou rubriku. Vyzkoušejte námi ověřené recepty, které spojuje jednoduchost provedení a příjemné chuťové zážitky z kvalitní krmě. Pavel dlouhodobě a obětavě zkouší známé i méně známé recepty a do této rubriky pečlivě vybírá ty nejlepší z nich. Na fotografických dlaždicích najdete ty poslední zveřejněné. Všechny repecty najdete v rubrice RECEPTY.

Kuřecí křídla na medu

Kuřecí křídla na medu

Pavel PulkrábPro 1, 2022
Kuřecí křídla jsou jídlo, se kterým se zavděčíte snad každému. A uvaří ho také každý, i naprostý kuchařský amatér. Pamatuji si, že ho...
Gnocchi se sušenými rajčaty

Gnocchi se sušenými rajčaty

Lis 23, 2022
Gnocchi jsou velice vděčná příloha, se kterou jde kombinovat na mnoho a mnoho způsobů. Domnívám se, že u nás je to poněkud pozapomenutá...
Masové karbanátky

Masové karbanátky

Zář 8, 2022
Důležité pro kvalitu karbanátku je kvalita masa a trocha trpělivosti. Nebo správného časování. Je totiž třeba nechat směs na karbanátky...
Játrová omáčka

Játrová omáčka

Srp 18, 2022
Mnoho lidí se nejenom játrům, ale obecně vnitřnostem vyhýbá. Přichází tím o důležitý zdroj výživy a minerálních látek. Mnoho z nás má...

MOTTO : "50 není smrt"

Tak zněl původní název, když jsme začali v duchu budovat tento web. Postupně jsme dávali dohromady témata, která by se k danému problému hodila. Témata, která řeší lidé, kterým se 50 blíží, 50 prožívají a také pokračují. Již v průběhu sběru vhodných témat, který probíhal každodenním nasloucháním lidí všech věků (opravdu všech - od příbuzného, kterému bylo 93 let, spolužáků, lidí kolem 30, až po Pavlovy syny - 25 a 21 let, Pavel název změnil.

Uvědomil si totiž, že všechny problémy, které v životě řešíme mají i pozitivní stranu mince, a tak nakonec "prosadil" název FINE50. Chtěl tím především ukázat, že život po 50 je stále fajn a v mnoha ohledech je možná více fajn, než třeba ve 20.  

Neznáme jednoduché zdůvodnění, proč. Proto budeme otevírat témata, která nás zajímají a dle našich zjištění zajímají i zpovídané okolí. 

Pravděpodobně zde bude zpočátku spíše převládat mužský pohled na věc, ale vyvineme maximální úsílí, aby v článcích, byť zprvu psaných muži, našel prostor i pohled ženský. Přátelíme s několika skvělými a inteligentními ženami, které naše, někdy mírně neotesané názory, otešou.  Nicméně jsou názory a témata, která si otesat nenecháme. Udělám vše pro to, aby se pohledy vyrovnaly získáním více dopisovatelek.

Jsme jedni z Vás. Nijak nevyčníváme, přesto se cítíme vyjímeční. Čím? Zejména chutí. Chutí prožít každý okamžik naplno. Každý den poznat nebo se naučit něco nového. Zkrátka pojďme svůj život prožít FAJN!

Nečekejte návod na život. Ten neznáme nikdo z nás. Nečekejte rady jak a co udělat. Každý děláme věci jinak. Čekejte informace, že ve většině úvah a problémů nejste sami. Čekejte informace, které Vám mohou zjednodušit život.  Čekejte popis chyb, kterých se my, naši přátelé a okolí dopouštíme a kterých se snažíme v dalším životě vyvarovat.  

Čekejte, že se nebudeme vyhýbat ani tématům citlivým jako jsou třeba stárnutí, snižující se libido, snižující se sportovní výkony. Ztráta práce. Umírání rodičů.

Tématům ožehavým jako je partnerské soužití, přítelkyně a přátelé, ať už utajení, či veřejní. Nové rodiny a děti po 50. 

Tématům zajímavým jako jsou cestování, podnikání, start-upy po 50, business plány na život. Sociální sítě. Závislosti.

Tématům veskrze nepříjemným jako jsou rozvody, rozchody, zbavování se toxických lidí, finanční ztráty.

Hlavně se chceme zabývat tím, že to, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta se z jiného úhlu pohledu jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že  je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.

Vítejte.

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved