Úvod

Úvod

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Blog je rozdělen do následujících RUBRIK

CESTOVÁNÍ (47) Děti (7) Fine50book (1) Fine50week (21) Glosa (111) INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI (2) JAK NA TO? (69) KARIÉRA (10) MÓDA & DESIGN (7) Osobní rozvoj (107) Recenze (26) Recept (27) RODINA (45) VZDĚLÁVÁNÍ (16) Vztahy (110) Wellness (2) ZDRAVÍ & VÝŽIVA (83)

PODCAST

Starší muž a mladá žena - Fine50 - Rodina

Tenhle typ muže má dobré postavení, peníze, sexy šediny a manželku zralou na výměnu. A tak si prostě svůj image vylepší půvabnou…
  1. Starší muž a mladá žena
  2. Koronavirový sex po telefonu

PAVLOVY RECEPTY

Připravili jsme pro Vás novou rubriku. Vyzkoušejte námi ověřené recepty, které spojuje jednoduchost provedení a příjemné chuťové zážitky z kvalitní krmě. Pavel dlouhodobě a obětavě zkouší známé i méně známé recepty a do této rubriky pečlivě vybírá ty nejlepší z nich. Na fotografických dlaždicích najdete ty poslední zveřejněné. Všechny repecty najdete v rubrice RECEPTY.

Špenátová polévka (trochu do Thajska)

Špenátová polévka (trochu do Thajska)

Pavel PulkrábKvě 11, 2022
Dnes to bude o jedné z mých oblíbených krémových polévek. Jejich výhodou je to, že se dají jíst jako jednoduché, lehké zeleninové jídlo...
Quiche II.

Quiche II.

Dub 20, 2022
Konzumovat můžeme jak teplý, tak studený. Skoro se mi zdá, že nejlépe vyniknou chutě, když quiche podáváte v pokojové teplotě...
Boží milosti

Boží milosti

Dub 14, 2022
Velikonoce za dveřmi, a tak si dneska dáme jeden velmi jednoduchý tradiční recept na velikonoční cukroví. Hned na úvod Vám povím, že...
Gulášová polévka

Gulášová polévka

Bře 9, 2022
Této polévky dělám většinou trochu víc (zdvojnásobuji dávku) a proto brambory vařím mimo a přidávám je do hotové polévky před podáváním...

MOTTO : "50 není smrt"

Tak zněl původní název, když jsme začali v duchu budovat tento web. Postupně jsme dávali dohromady témata, která by se k danému problému hodila. Témata, která řeší lidé, kterým se 50 blíží, 50 prožívají a také pokračují. Již v průběhu sběru vhodných témat, který probíhal každodenním nasloucháním lidí všech věků (opravdu všech - od příbuzného, kterému bylo 93 let, spolužáků, lidí kolem 30, až po Pavlovy syny - 25 a 21 let, Pavel název změnil.

Uvědomil si totiž, že všechny problémy, které v životě řešíme mají i pozitivní stranu mince, a tak nakonec "prosadil" název FINE50. Chtěl tím především ukázat, že život po 50 je stále fajn a v mnoha ohledech je možná více fajn, než třeba ve 20.  

Neznáme jednoduché zdůvodnění, proč. Proto budeme otevírat témata, která nás zajímají a dle našich zjištění zajímají i zpovídané okolí. 

Pravděpodobně zde bude zpočátku spíše převládat mužský pohled na věc, ale vyvineme maximální úsílí, aby v článcích, byť zprvu psaných muži, našel prostor i pohled ženský. Přátelíme s několika skvělými a inteligentními ženami, které naše, někdy mírně neotesané názory, otešou.  Nicméně jsou názory a témata, která si otesat nenecháme. Udělám vše pro to, aby se pohledy vyrovnaly získáním více dopisovatelek.

Jsme jedni z Vás. Nijak nevyčníváme, přesto se cítíme vyjímeční. Čím? Zejména chutí. Chutí prožít každý okamžik naplno. Každý den poznat nebo se naučit něco nového. Zkrátka pojďme svůj život prožít FAJN!

Nečekejte návod na život. Ten neznáme nikdo z nás. Nečekejte rady jak a co udělat. Každý děláme věci jinak. Čekejte informace, že ve většině úvah a problémů nejste sami. Čekejte informace, které Vám mohou zjednodušit život.  Čekejte popis chyb, kterých se my, naši přátelé a okolí dopouštíme a kterých se snažíme v dalším životě vyvarovat.  

Čekejte, že se nebudeme vyhýbat ani tématům citlivým jako jsou třeba stárnutí, snižující se libido, snižující se sportovní výkony. Ztráta práce. Umírání rodičů.

Tématům ožehavým jako je partnerské soužití, přítelkyně a přátelé, ať už utajení, či veřejní. Nové rodiny a děti po 50. 

Tématům zajímavým jako jsou cestování, podnikání, start-upy po 50, business plány na život. Sociální sítě. Závislosti.

Tématům veskrze nepříjemným jako jsou rozvody, rozchody, zbavování se toxických lidí, finanční ztráty.

Hlavně se chceme zabývat tím, že to, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta se z jiného úhlu pohledu jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že  je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.

Vítejte.

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved