FERI - MeeToo po Česku

Tak a máme to i u nás. Je to jen dva měsíce, co jsme uveřejnili dva články na dané téma (#Metoo, Meetoo trochu jinak) a už tu máme MeeToo také. Asi to bylo jen otázkou času, kdy bude nějaký známý muž obviněn.

Pouštím se do tohoto konkrétního případu velmi zčerstva, když o něm ještě nic moc nevíme. Vyšly dva obviňující články (vlastně jeden na dvou serverech). Obviněn byl známý mladý politik Dominik Feri.Hned na začátek bych rád zdůraznil, že nejsem zastáncem ani jedné ze stran. Neobhajuji DF, neobviňuji ty ženy, které novinářům daly informace o jeho nevhodném chování.  Teď jsem popsal dva tábory, na které se společnost rozdělila. Nejsem ani v jednom z těchto táborů. Myslím, že máme mnoho otázek a v podstatě ještě žádnou odpověď. 

Než začnu klást otázky, musím pana Feriho pochválit. Po uveřejnění článků se omluvil za nevhodné chování a okamžitě rezignoval. Chválím ho sice za něco, co by mělo být ve slušné společnosti samozřejmé, ale v dnešní neslušné době je unikát. Rezignoval, aniž by byl vyšetřován nebo obviněn. Dal příklad ostatním, jak se má slušný člověk zachovat. Je to zásadní signál před volbami.  Bohužel ho pochopí jenom ti chytřejší voliči. 

Je sexuální predátorství trestné? Co to vlastně je sexuální predátorství? Stačí jen sexuální návrh, abych byl obviněn?

Kde je míra, co člověk může opačnému pohlaví říci, aby nebyl/nebyla obviněn ze sexuálního obtěžování? Máme přeci emancipaci, takže ženy dnes zcela běžně dělají návrhy mužům.

V nějakém komentáři jsem četl, že pokud žena řekne NE, tak myslí NE a legrace končí. S tím zásadně nesouhlasím. Moje zkušenost praví, že pokud žena řekne NE, tak existuje mnoho možností, co tím myslela. Třeba že teď hned ne. Dneska ne. Možná příště. Ještě se trochu snaž. Tak rychle to nepůjde. Musím se rozmyslet. Ještě se pořádně neznáme……. Prostě možností je mnoho. Pokud bych v životě skončil každou legraci při prvním NE, tak bych byl asi ještě panic. Nebavíme se prosím o hrubém fyzickém nátlaku.

Proč se žena nechá pozvat nebo pozve muže domů? Má právo se divit, že muž jaksi samozřejmě počítá, že to znamená ano?  Ano, jsem svolná k sexu, aby nedošlo k omylu.

Omlouvá jednu, nebo druhou stranu alkohol?  Nebo rovnou opilost? (Nebo jiné drogy?) To, že alkohol potlačuje zábrany víme snad všichni. Jak mužům, tak ženám po alkoholu stoupá sebevědomí a padají zábrany. Každý snese jiné množství. Kdo nese větší odpovědnost? Opilý predátor, nebo opilá oběť? Kdo bude posuzovat výpovědi a vinu dvou opilců?

Je trestné, když člověk hrubě a ponižujícím způsobem odmítne sexuální návrh druhého pohlaví? 

Co očekávám, pokud se s někým seznámím přes Tinder? Že si mnou bude povídat o pěstování bylinek?

Co ovlivní lidskou psychiku více? Obhroublý sexuální návrh dospělému člověku, nebo když rodiče ponižuji malé děti. Třeba jim říkají, že jsou jenom hovno a musí počkat, protože napřed pán a potom pes? Neměli bychom rozšířit trestní zákoník? Jednu drobnou zkušenost z předrevolučních dob. Pamatuji si na jednu spolužačku, se kterou jsem 2 měsíce randil a na již třetí večeři jsem jí řekl, že ji sice rád doprovodím domů, ale že kousek od restaurace bydlím, tak jestli nechce u mě přespat….Večer skončil hysterickou scénou, že jsem primitiv, že jsem ji urazil, ponížil, že není žádná prostitutka, co chodí s chlapama do bytu. Kdyby v té době fungovalo MeeToo, asi by mě obvinila. Po letech jsme se bavili a sama uznala, že byla hloupá a že jsem se choval velice slušně. Vracím se k otázce.  Kde je míra?

Foto: Nina Vávrová

Zpátky k Ferimu. Pokud se sérií nepřímých důkazů (přímý důkaz po letech zcela jistě není) prokáže, že v tom jednom popsaném případě opravdu došlo ke znásilnění, nechť je odsouzen a nechť ho soud potrestá. 

To ostatní by svědčilo o tom, že se jedná o nedospělého primitivního jedince, který nemá ve veřejné funkci co dělat. Je dobře, že odstoupil. Neustál svou popularitu a důležitost. Je to trestné?

Pokud mohu předeslat svůj odhad, jak tento případ skončí, tak vyšumí do ztracena, protože se nenajde z čeho DF obvinit.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
7 měsíců ago
View on Instagram |
1/4
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
9 měsíců ago
View on Instagram |
2/4
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
11 měsíců ago
View on Instagram |
3/4
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
11 měsíců ago
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved