Hurá do hospody

Dnes je druhý den po druhém lockdownu, kdy se začíná pomalu rozvolňovat. 

Na základě vědecky sestaveného proti epidemiologického systému, zvaného PES, který nefunguje a podle kterého se vláda neřídí, bylo rozhodnuto, že se trochu rozvolníme.Otevírají se restaurace, malé obchody, fitka a wellnessy. Pro všechny jsou dána určitá omezení co se týče obsazenosti vůči kapacitě. Opatření jsou vysoce logická. Například v obchodě musí majitel zajistit plochu 15m2 na jednoho zákazníka. To v tramvaji je to v pohodě. Tam se na 60m2 může dostat klidně 120 lidí. A tak bychom mohli dávat další příklady. 

Účelem tohoto článku není kritizovat a dělat si legraci z opatření, která nedávají smysl. Ani uvažovat o tom, zda tady máme pandemii, nebo jenom děláme z komára velblouda a covid 19 je opravdu jenom další chřipka, se kterou se  musíme naučit žít.

Účelem tohoto psaní je výzva a apel. 

Výzva, abychom si zmírněná opatření užili, pomohli obchodníkům a naší psychice. Došli si do restaurace, do fitka, konečně ke kadeřnici. Koupili sobě a dětem zimní boty. Měli z toho radost.

A apel, abychom přitom striktně, ale opravdu striktně dodržovali pravidla, která jsou určená. Není podstatné, zda s nimi souhlasíme nebo nesouhlasíme. Není podstatné, zda jsou logická či nikoli. Podstatné je, abychom byli preventivně opatrní a zhoršení čísel v rámci systému PES, ke kterému samozřejmě dojde, bylo co nejmenší.

Tento systém je totiž celý navázaný na nouzový stav a jeho vyhlášení a trvání  předpokládá. Takže pokud bychom se ho měli striktně držet, nouzový stav by trval v podstatě pořád.

A o to vládě jde. Nouzový stav je něco, o čem sní každý diktátor. Může vládnou jak se mu zachce. Ano, tento stav je u nás pod kontrolou parlamentu. To je sice moc hezké a v souladu s ústavou, ale musíme si uvědomit, kdo kontroluje parlament. A proto se musíme všichni společně snažit, abychom se co nejdříve zbavili nouzového stavu. Kromě omezení našich práv a svobod, si může vláda například nakupovat bez výběrových řízení, to jest bez ohledu na cenu a reference dodavatele. A to asi nikdo nechceme. 

Navíc máme mezi sebou spoustu hrbatých duší, které s potěšením udávají každé malé překročení pravidel. A těchto lidí bude vláda využívat, aby demonstrovala, jak pravidla nedodržujeme a je třeba přitvrdit a prodloužit nouzový stav. I kdybych stokrát souhlasil s některými známými lidmi, kteří prohlašují, že debilní pravidla nebudou dodržovat, nepomůžu si tím.

Pokud budeme dodržovat pravidla, pomůžeme ochránit naše práva a peněženky. Možná i zdraví, ale to není jasně prokázáno.

Jak hodnotíte tento příspěvek?Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved