Jak nevypadat jako křupan, nebo páprda

Tak jsme to pánové pěkně schytali v tom článku zn. Český muž. Ať se nám to líbí nebo ne, autorka měla pravdu. Má sice pravdu, ale ženám po kritice poradila, ale do nás jenom střílela. 🙂 A srovnávala s jinými národy. A netýká se to jenom cestujících mužů, které na první dobrou poznáte, ale i těch, co se pohybují po vlastech českých. 

Nerad bych se někoho dotkl, ale obecně platí pravidlo, že čím dále od velkého města muž žije, tím spíše ho potkáte v sandálech s ponožkami.Jak tedy na to, abychom na první pohled nevypadali jako zn.: Český muž (což volně překládám jako křupan, nebo páprda)?

 • Ceny no-name oblečení a standardních značek se příliš neliší. Na trhu s oblečením je v současné době nebývalá konkurence a tak lze koupit i velmi slušné značky za konkurenční cenu. Není třeba chodit do Pařížské.
 • Nemusíte mít nový kus z nové kolekce, stačí si počkat pár měsíců (většinou 3-4), je po sezóně a máme tady jarní, letní, podzimní, zimní, vánoční, Black Friday a Bůh ví jaké další výprodeje. Prodejci musí vyprázdnit sklady pro další sezónu.
 • To, že musíte mít “nový kus” za 100% cenu v březnu a ne až v červenci za 40-60% původní ceny je jenom marketingová lež prodejců (pokud se neživíte módou na Insta). Ujišťuji Vás, že to nikoho (ok pouze 99,5%lidí) nezajímá. A stejný počet to nepozná.
 • Není to sice úplně fér, ale můžete si oblečení vyzkoušet v kamenném obchodě a z domova si ho objednat za e-shopovou cenu.
 • Vše řečené o oblečení platí i o botách.
 • Vše výše řečené platí i o outdoorovém/sportovním oblečení.
 • Nebojte se barev. Tím nemyslím, abyste nosili havajskou košili a květované bermudy. Ty patří dle názvu na Havaj a na Bermudy. Myslím tím, abyste se nebáli odvážnějších kombinací, nebo třeba červené, žluté nebo třeba růžové košile.
 • Složitější je to pouze při koupi obleku a odpovídajících bot. Ale i tady platí to samé o sezóně. 
 • Ledvinka patří na kolo, nebo na běžky.
 • Parfémy se kupují v e-shopech. Dámy mi dají za pravdu, že příjemně, nenápadně vonící muž stoupne v jejich očích (a nosech) o třídu výš. 
 • Našimi šperky budiž hodinky a brýle. Mobil už jím, kromě pubertální mládeže, není. Ani jednou mi žádná žena nepochválila mobil. Hodinky a brýle ano. Obojí potřebujeme, tak jde o to se jim trochu více pověnovat.
 • O upravených vlasech a vousech snad není třeba mluvit. Navíc máme výhodu, že v posledních letech se na světě zabydlelo strniště a tak máme péči o vous jednodušší. 
 • Když jsme u vlasů. Pánové, žádné barvení. Nebuďme směšní a nekriticky si přiznejme, že nám šediny sluší.

Doba je krásná tím, že nám toleruje kombinovat skoro všechno.  Kromě páprdovství, křupanství, zápachu a špíny. Buďme odvážnější. Budeme se cítit lépe a sebevědoměji.

Asi většinově se shodneme, že raději potkáváme lidi zajímavé, upravené, elegantní, čisté, voňavé. Tak to, pánové, dopřejme i svému okolí.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved