Když v televizi nic nedávají

Koronakrize zhusta mění zavedené návyky jak u nakupování, tak u konzumace „zábavy“. Mnoho kulturních institucí, divadel, muzeí i časopisů využívá možností internetu a svůj obsah nám nabízí online. Není to samozřejmě to samé, ale můj velký respekt mají všichni, kdo tyto přenosy v rychlosti organizují i ti, kteří neváhají za tuto formu zaplatit.

Kulturní stálici našich domácností, tedy televizi, se momentálně dostává mnohem větší sledovanosti než za normálních okolností. S odlivem reklamy a nemožností natáčet původní obsah se ale pojí mnoho programových změn. Premiérové seriály, start CNN a mnoho nových show se přesouvají na podzim a tak, nebýt internetu, jsme odkázáni na reprízy a narychlo spíchnuté talk show z obýváků. 

Kouzlo retraNestydím se za to, ale krom všech legend české komedie, momentálně ujíždím na Televarieté. Start ČT3, stanice určené rizikové skupině, bych možná mohla ve svém věku ponechat bez povšimnutí, ale ukázalo se, že celé mé rodině přinesla dost rozptýlení. Seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka je prvním interaktivním video formátem v historii, navíc morální dilemata, které Sváťa řeší, jsou nadčasová 😊 A Televarieté..to je prostě moje dětství a sobota večer, čas obdivovat kostýmy sólistek Baletu České Televize a dokonalou chemii mezi Jiřinou Bohdalovou a Jiřím Dvořákem.

Sledovat dnes Televarieté v úplně jiném věku, kontextu a ve společnosti dospívajících dětí, to je velmi zábavná kulturní zkušenost. Pro mne je v tom pořád ten „feel good“ pocit, navzdory tomu, že se hurónsky smějeme primitivní choreografii a zpěvákům z Maďarska. Protože člověk prostě přirozeně vyhledává to, co zná a co už někde v duši má otisk. 

Fantastické je ale sledovat, co všechno z tehdejší módy je znovu „mega cool“ a že Bohdalky improvizace prostě pobaví i cynického teenagera. A ti cirkusáci ze Sovětského Svazu..no skoro jako La Putyka 😊 Půl druhá odpoledne, ve všední den. Dejte si to v rámci polední pauzy na home officu, pokud vám to umožní.

Kino doma legálně

Zdá se, že už jsme konečně v časech, kdy jsou lidé ochotni za streamování filmů a seriálů platit. Karanténa  vygenerovala spousty nových uživatelů streaming platforem jako je Netflix nebo HBO Go. Nabízejí řadu titulů v českém jazyce, ale samozřejmě pokud vám nevadí angličtina, výběr je podstatně širší.

Volně a zdarma nabídl Národní filmový archiv na You Tube kanálu „Česká filmová klasika“ řadu pohádek, komedií i klasických českých filmů. (https://www.youtube.com/channel/UCYaOg_rguYLsHrz2IjlvnGQ)

Pokud jste rádi chodili do art kina, rozhodně nenechte bez povšimnutí Aerovod (www.aerovod.cz). Jedná se o počin Aero Films, kde se za 150,- měsíčního předplatného můžete podívat na mnoho cenami ověnčených filmů, dokumentů i kino hitů z poslední doby (Vlastníci, Národní třída..). Pokud se nechcete uvázat předplatným, film si můžete přehrát za krásných 60,-, což stálo kino asi před 20 lety 😊. Mne si získal hlavně několika úžasnými dokumenty o módních návrhářích.

Zkuste „binge viewing“

Ač to zní jako nějaká obskurní praktika, jedná se o non-stop sledování seriálů či filmové maratony. V jednom dni tak můžete zvládnout i 20 dílů jednoho seriálu, což je o dost jiná zkušenost, než čekat každý týden na další pokračování. Zejména u dramat a kriminálek. Ale návykový může být i sitcom. Moje dcera, co jede už po sté všechny série Přátel, by o tom mohla vyprávět. Teď je jim trochu nevěrná s Teorií velkého třesku, ale to je v podstatě to samé.

            A teď k mým doporučením, čeho si dát takový prokrastinační maratón:

  1. Sedmilhářky (Big Little Lies) – za mne top seriál několika posledních let. Nejen kvůli fantastickému soundtracku, nervy drásajícím scénám, ale především kvůli luxusnímu obsazení. Je to spíš dámská záležitost, ale dnes se díky mnoha různým obrazovkám nemusíme na programu všichni shodnout.
  2. Money Heist – tady se chytí i pánové. Seriál podobného střihu jako např. 24 hodin nebo Prison Break. V reálném čase se odvíjející zlodějské drama s mnoha zvraty a skvěle vyprofilovanými postavami. Na Netflixu je nově 4. série, takže maraton vám vydrží třeba na 2 noci.
  3. Grace and Frankie – sitcom o 2 seniorkách, kde exceluje Jane Fonda. Stáří je zde zdrojem legrace, stejně jako úvodní zápletka. Manžel Grace a manžel Frankie iniciují na sklonku života rozvod, protože spolu oni dva mají už 20 let mimomanželský románek.
  4. The Komisky Method – trochu vážnější, ale stále velmi vtipný seriál, tentokrát o 2 seniorech 😊 Michael Douglas je sexy i ve svých skoro 80ti a v roli učitele herectví máte z jeho výkonu občas husí kůži. V jednom zátahu cítíte občas v příběhu hluchá místa, ale jedna epizoda před spaním jako večerníček je fajn.
  5. The Crown – luxusní, velkorozpočtový seriál o životě královny Alžběty od okamžiku převzetí trůnu. Absolutní nádhera, každý díl by emočně vydal na celovečerní film, britská aristokratická angličtina hladí a to nemluvím o kostýmech a opravdu drahých exteriérových scénách.

Doslov

Na karanténu aktivně reaguje i nabídka webu PornHub, ale tam si své oblíbené show vyberte sami 😊

Jak hodnotíte tento příspěvek?Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 5

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
7 měsíců ago
View on Instagram |
1/4
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
9 měsíců ago
View on Instagram |
2/4
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
10 měsíců ago
View on Instagram |
3/4
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
11 měsíců ago
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved