Krásné Velikonoce

Vážení a milí přátelé a příznivci našeho (Vašeho) webu Fine50. 

Když jsem přemýšlel o tom, co napíšu do přání k letošním Velikonocům, uvědomil jsem si s hrůzou, že přání bude asi velmi podobné, jako bylo to minulé. Přečetl jsem si ho tedy a rozhodl se, že nedám do aktuálního textu jenom odkaz na to loňské přání, ale že ho použiju celé. Je to hrozné, ale opravdu se dá vyměnit jenom pár slov a přání je úplně stejně aktuální. Posuďte sami:   

rádi bychom Vám popřáli co nejhezčí Velikonoce, které jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, stejně tak i židovským. Jsou to tedy zásadní svátky naší křesťansko-židovské civilizace.Zvláštní Velikonoce

Ty letošní budou naprosto ojedinělé, protože zrovna žijeme ve zcela ojedinělé době. Době rouškové (respirátorové), době koronavirové, době píárovo-marketingové. Době i dosti absurdní.

Letos nebudeme chodit do kostelů a synagog, nebudeme se setkávat se širokou rodinou a přáteli.

Letos budou děti ochuzeny o pomlázku. (Ledaže by chodily po jednom a měly pomlázku dlouhou minimálně 2 metry, děvčata by vycházela z domu po jednom a vajíčka by pokládala na určené místo, kde by si ho koledník následně vyzvedl……) 

Rozjímání

Letos zůstaneme v kruhu rodinném, ve kterém jsme zavření už skoro měsíc (rok). Naštěstí máme sociální sítě, takže kdo chce, může se modlit a rozjímat on-line, dokonce se samotným papežem.

My Vám přejeme, abyste letošní Velikonoční svátky prožili co nejpříjemněji, abyste na ně rádi vzpomínali. Patrně to budou (druhé) nejzvláštnější Velikonoce v našich životech. 

V křesťanské tradici vstal Ježíš z mrtvých, v židovské je svátek pesach vzpomínkou na vysvobození Izraelitů z Egyptského otroctví. V obojím vidím symboliku dnešních dní.

Krásné svátky jara (abychom nezapomněli ani na pohany).  

Přeji nám všem, aby příští Velikonoce (v roce 2022) byly jiné než loňské a letošní. 

A aby byly jiné i jiné věci. Třeba vláda. 

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved