Nevěra mužů – víc než padesát odstínů šedi

Nevěra byla, je a bude. A jak jsem zmínila v upoutávce na Fb k minulému článku Nevěra, arena bez vítězů, je to tak trochu jako s tím rčením o onanii – ten, kdo tvrdí, že nevěrný nebyl, alespoň na té mentální úrovni, je nevěrný svému svědomí. Anebo nebylo koho podvádět. Což je ovšem dle mého dost smutný a také vzácný případ.

Snad každý se po nějaké době v partnerství přistihne při tom, že už není, jak nášlapná mina a motýlci v břiše už poněkud zlenivěli. Odborníci tvrdí, že toto řekněme okorání atrakce přichází kolem sedmého roku vztahu.  Muži jsou prý nevěrní ze dvou hlavních důvodů – buď se ve vztahu nudí, nebo jsou v něm zoufalí. Bylo by ale bláhové si myslet, že tímhle výčet proč? končí. Variant je mnohem, mnohem více, stejně jako barev palety života.

Nudí se

Než by tenhle muž pálil mosty a začínal nanovo, co se takhle poohlídnout po nějakém zpestřeníčku jinde, že? Tohle je snad nejčastější případ nevěrného muže. Potřebuje rozptýlení, fotbálek s klukama a pak pivko jednou týdně už nestačí, a ta holka naproti u baru je čím dál tím hezčí a hezčí. Nebo kolegyně, co s ním v práci stráví víc času než on sám s rodinou, a ten její parfém ve výtahu…. hm. A je to. Moc práce to nedá. Zkouška, zda by to šlo – nejdřív drink, pak kino, výlet za hranice všedních dní s hotýlkem… a nuda je zažehnána. Doma je z něj najednou zábavný taťka, co se ke koupelně ráno protančí a večer dorazí s pugétem. Člověk by ho skoro nepoznal. Tenhle typ muže si ale dává velký pozor, aby mu zálet nepřerostl přes hlavu.

Nespokojenec

I když jsme na začátku vztahu téměř všichni přesvědčeni, že tenhle/tahle je ten/ta pravý/á, čas či okolnosti často odhalí, že to tak vůbec není. Nespokojenost více vnímají, ventilují a také řeší ženy. Muži spíš vnímají, ale neventilují a raději a častěji ve vztahu setrvávají. Vyčpělá komunikace na úrovni vyčítacích dotazů, kdy hodlá muž už konečně posekat trávu a proč nevyzvedl Fanouška ze školky včas nezřídka vženou už tak frustrovaného muže do náruče jiné ženy. Ta je schopná zpočátku, stejně jako původní partnerka, vady skoro nevidět, nic nechce, její území je pro muže nové a také si může u ní vybudovat naprosto novou neotřelou identitu. Když se nevěra provalí, takový muž se nerozvádí, i když by to nejraději udělal. Spíš hledá argumenty pro sebe, proč i přes utržené vztahové šrámy zůstat (ztratil bych děti, dům, co se na něm nadřel…), slepit to a vydržet. Ale na jak dlouho?

Sportovec

Pro některé muže je nevěra něco jako sportovní disciplína. Prostě si musí dokázat, že uběhnou stovku pod deset nebo že vylezou na osmitisícovku bez kyslíku. Stejně tak se cítí, když dokáží ženu okouzlit, sbalit, uspokojit ji. Záletník Sportovec si obvykle dělá statistiku, aby výsledky byly zaznamenány a mohl s nimi omračovat kamarády ve fitku. Vždyť o výkony jde především!

Ten, co na to má

Tenhle typ muže je většinou velmi úspěšný a také podle toho finančně zajištěný, tzv. zavodář. Přijde mu jaksi nelogické a nepřirozené, proč svoje peníze a za ně pořizované požitky sdílet jenom s jedinou ženou? Tu má samozřejmě rád a náležitě oceňuje její péči o něj i o případné potomky, jen mu dělá dobře rozmazlovat ještě někoho dalšího. Taková nevěra často nebývá úplně utajovaná, protože to už dá moc práce a tenhle pán se prostě nenechá omezovat nějakým veřejným míněním.  Když náhodou dojde na odhalení, zkouší, aby se děvčata raději domluvila na vzájemné symbióze, nebo jednu z nich bez problémů pomocí náležitě okázalého dárku odstřelí sám.

Nevěrník z leknutí

Tihle muži jsou v manželství či partnerství vlastně spokojeni, už ne zdaleka nadšeni, ale víc ani nechtějí. Být nevěrný muže tohoto ražení ani nenapadne, o to víc jej zaskočí, když ho najednou neskutečně přitahuje jiná žena. A protože svůj obdiv a nejistotu neumí úplně skrývat a protějšek není slepý, stačí už jenom krůček k tomu, aby naplnění jejich vzplanutí bylo fatální. Tenhle záletník amatér je totiž ztracen, boří vše, co vybudoval a začíná znovu.

Chronický záletník

Má to v genech, nese si to v sobě a nemá cenu se tomu bránit. Je vybaven speciální schopností být jakýmkoliv způsobem okouzlující, zná všechny finesy a umí je používat. Vyzná se v mnoha oborech a nikdy nenudí. A jak rychle vzplane, tak rychle zchladne. Má vlastně všechny, včetně manželky či stálé partnerky, rád, jen nemůže být s jen s jednou.

Hezoun

Tak jestli si myslíte, že hezký či atraktivní muž to má jednoduché, tak jste na velkém omylu! Vlastně by možná i chtěl být věrný, ale ženy mu nedají tzv. pokoj. Pro atraktivního muže musí být velmi těžké odolávat, a protože muži jsou z podstaty lovci, tenhle je paradoxně často oběť. 

Mám pokračovat? Ale něco musí zbýt také na ženy. A že ty umějí být v nevěrnických tanečcích také pěkně vynalézavé. A jak zálety obvykle končí? To až příště. A bez odsudků, protože někdy z nevěr mohou vzniknout i trvalé a kvalitní vztahy. No vážně.

Jak hodnotíte tento příspěvek?Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 16

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekA nebudou mít žádné vycitky

Před 12 měsíců

Irenko nevím co na to říci o nevěře protože jsem to sama nezažila měla jsem manžela a ten byl opravdu věrný sám odsuzoval své kolegy že to můžou udělat když mají doma milou ženu a já si myslím totéž tak ať se neberou a jsou svobodni tak ať si užívají ale když se ožení tak ať jsou věrní až do smrti

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
7 měsíců ago
View on Instagram |
1/4
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
9 měsíců ago
View on Instagram |
2/4
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
10 měsíců ago
View on Instagram |
3/4
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
11 měsíců ago
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved