Od pátku do pátku 13/22

Dana Drábová si naštěstí opět celý týden dávala v poklidu svou ranní kávu a celý týden mohla informovat o tom, že radiační situace na Ukrajině je normální. Alespoň tyto dobré zprávy.

Volodymyr Zelenský žije. Putin bohužel také.Navazujeme na zprávu z minulého týdne, odvolací soud pravomocně potvrdil tříletý nepodmíněný trest pro vedoucího Lánské obory. Máme tedy soudně prokázáno, že se na Hradě krade. Dva dny po vynesení verdiktu, kdy ještě ani nebyl vyhotoven rozsudek, Zeman udělil Balákovi milost. 

Celá politická scéna tuto milost odsoudila. Státní zástupce, který případ 5 let řešil se vyjádřil, že Zeman milost musel udělit, aby Balák nezačal vypovídat. Tím by do problémů dostal další lidi z hradu, především vedoucího Mynáře. Lidově se tomu říká: „aby v lapáku nezačal zpívat“.

Respektovaný ústavní právník profesor Jan Kysela se k milosti vyjádřil lapidárně: „Zeman pošpinil, co mohl. Není většího nepřítele úřadu prezidenta.“

Ode dneška se za ruský plyn platí rublem, místo eura nebo dolaru. Tak rozhodl Putin. Nikdo toto rozhodnutí nechápe. Poté, co všechny země EU, které plyn z Ruska odebírají platby v rublech odmítly, Rusko prohlásilo, že příchozí platby v eurech se budou konvertovat do rublů. Pokud se Vám tato zpráva zdá nepochopitelná nebo nesmyslná, není to Vaše chyba.

ČNB v rámci boje s inflací zvýšila základní úrokovou míru o dalších 0,5 procentního bodu na 5%. peníze jsou tak nejdražší od roku 2001.

Dnes slaví 92. narozeniny nejznámější žijící český spisovatel Milan Kundera. Přejeme zdraví do dalších dní.

Včera oslavil 60.narozeniny druhý nejznámější žijící český spisovatel Michal Viewegh. Přejeme zdraví do dalších dní.

Společnost ČEZ oznámila úmysl postavit v Temelíně malý jaderný reaktor, který mnozí experti označují za jeden z podstatných energetických zdrojů budoucnosti.

Čeští podnikatelé představili na výstavě EXPO v Dubaji unikátní a funkční zařízení S.A.W.E.R., které dokáže vyrábět vodu ze vzduchu. O jejich pokrocích Vás budeme informovat.

Jak hodnotíte tento příspěvek?Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNově zvolený prezident se ujme úřadu za

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved