Od pátku do pátku

Podle ředitele světového potravinového programu by na vyřešení světového hladomoru stačilo 2% z čistého jmění Elona Muska. To znamená 6 miliard dolarů. Musk prohlásil, že klidně prodá akcie Tesly a peníze věnuje. Musí mu ale jasně vysvětlit jak peníze pomohou a kam poputují. 

Podle interních zdrojů z agentur OSN pro různé pomoci se uvádí, že k opravdu potřebným, pro které jsou různé sbírky pořádány se dostane maximálně 10% vybraných zdrojů. Něco se spotřebuje na nájmy a provozy jednotlivých dobročinných organizací ve světových metropolích. Další pro zaměstnance v terénu (což je v pořádku). Další částky se utratí za to, že nakupované zboží je předražené, aby zůstalo na malé domů. Velkou část pomoci pak rozkradou různé místní mafie, které zboží potřebným prodávají. A tak reálně zbyde pouze těch avizovaných 10%. Takže pane Musku, připravte si ne 6, ale 60 miliard dolarů.

Prezidenta nám převezli na standardní pokoj. Co to znamená? Znamená to, že ho převezli na standardní pokoj. Nic o jeho kognitivních schopnostech jsme se nedozvěděli.Andrej Babiš narozdíl od Vratislava Mynáře nesmí prezidenta v nemocnici navštívit. Nemocnice zakázala návštěvy z důvodu šířící se pandemie.

Strany koalic Spolu a PirátiSTAN se dohodly na podmínkách spolupráce a v pondělí 8.11. podepíší koaliční smlouvu. Předsednictva OSD a STAN již navrženou koaliční smlouvu schválily.

Očekává se, že na začátku roku 2022 poprvé v polistopadové éře budeme hospodařit v režimu rozpočtového provizória. Odborníci se shodují, že to nebude problém, protože lepší rozpočtové provizorium než navrhovaný rozpočet. Alena Schillerová před tím varuje.

ČNB po měsíci podruhé razantně zvýšila REPO sazbu. Tentokrát o nečekaných 1,25 bodů na 2,75%. Snaží se tak efektivně zasáhnout proti zvyšující se inflaci. 

Krach Bohemia Energy způsobil mnoha domácnostem problémy se skokovým zdražením energií.  

Nová předsedkyně KSČM Kateřina  Konečná v rozhovoru pro ČT odmítla nazvat okupaci ze srpna 1968 okupací. Řekla pouze, že to byla chyba. Kateřina Konečná se narodila v roce 1981. 

foto: Radek Petrášek

Před 75 lety byl jmenován arcibiskupem pražským kardinál Josef Beran. Psal se rok 1946 a národ slavil návrat hrdiny vězněného nacisty v Dachau. V roce 1949 ho uvěznila komunistická STB. Věznila ho až do roku 1965. Poté ho vyhnala ze země.

Polská společnost Allegro se dohodla na převzetí 100% akcií české společnosti MALL Group za téměř 25 miliard korun.

V Glasgow se konala konference OSN ke změnám klimatu. 

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 1 měsícem
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 2 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 3 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 5 měsíci
View on Instagram |
4/4


To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved