Podzimní Praha

Rád bych Vás dnes inspiroval k podzimní procházce Prahou. A přitom neporušit ani jedno nařízení vlády ohledně epidemie. 

Po jarním lockdownu jsme si my, rodilí Pražáci pochvalovali, že si Prahu užíváme jako turisté, ale bez turistů. Tuto středu, na státní svátek, jsme si užili Prahu jako turisté nejen bez turistů, ale i bez Pražáků. Nevím, čím to bylo, zda strachem z nákazy, či proměnlivým počasím, ale venku nebyli ani pejskaři. Takže jsme opravdu bez problémů dodrželi rozestupy.Naše procházka kombinovaná s krátkou jízdou tramvají trvala skoro 4 hodiny a potkali jsme desítky lidí, možná nějak tu stovku.

Pohybovali jsme se na jinak velmi rušných a populárních cestách. Auto jsme nechali na Pohořelci. Přes Strahovský klášter jsme procourali Petřín a počkali si na lanovku. Na Újezdě jsme se stavěli podívat na slavný atelier fotografa Josefa Sudka. Dalším cílem byl Střelecký ostrov a pozorování labutí a nutrií. Jedna paní z Čertovky chová dnes už populární rodinku nutrií, která si plave na Střelák pro dobroty. 

Dále jsme prošli liduprázdnou Kampu, stavěli se pro pivo v restauraci Mlýnská. Pod Karlovým mostem jsme se propletli do Mostecké. To byla radost vidět ty zavřené krámy s nevkusem. Žádné matrjošky, beranice a podobné nesmysly. Jenom otevřená okénka místních restaurací, které se snaží přežít. Podpořili jsme je koupí kávy a zákusku. 

Popojeli jsme zcela prázdnou tramvají z Malostranské k Písecké bráně. Tam se nachází nový, zajímavý památník - vějíř hraběnky Chotkové. Ano z dějepisu si dobře pamatujete. To je ty paní, co si vzala za muže Františka Ferdinanda d´Este s tím společně zemřela v Sarajevu.

Podél Hradu a Lumbeho zahrady jsme došli ke Střešovickému Vojenskému hřbitovu. Je spojen s nově vytvořeným parkem. Ten vznikl při stavbě tunelu Blanka. Je opravdu krásně upravené místo. Potom už to bylo jenom kousek k autu na Pohořelec. 

Dnes začíná víkend s podobným počasím, a tak neváhejte a vyjděte. Chůze je nejzdravější pohyb a skvělý prostředek proti stresu. A Praha je na podzim obzvláště krásná. A teď i bez lidí.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hodnotilo: 1Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved