Rouška – symbol podřízení

Jsem disciplinovaný člověk a tak se podřizuji a nosím roušku. Považuji  nepřetržité nošení za naprostý nesmysl a zcela nepatřičnou buzeraci a dovolím si tvrdit i ponižování.Roušky bychom měli nosit v hromadné dopravě v obchodě a v nemocnici (nebo u lékaře). Jinak bohatě stačí dodržovat odstup.

Nejsem ani lékař, ani epidemiolog, ale když vidím a cítím po hodině nošení svou roušku, tak to není ani příjemný pohled ani příjemné počuchání. Z té roušky na mě bakterie a viry přímo skáčou. Včera jsem se díval na svou roušku po dvou hodinách nošení a lekl se sám sebe. Měl jsem pocit, že to, co je v té roušce je tak odporné, že ty bakterie a viru snad i vidím. Lekl jsem se, že se ze mě stala Greta, která vidí atomy oxidu dusíku 😊.

Pohyboval jsem se kolem jednoho nákupního centra a potkával tam lidi, kteří vyšli z obchodu a roušku zcela bez váhání sundávali, nebo si ji stahovali na krk, aby ji měli v pohotovosti. Prostě se chovali logicky. Udělal jsem totéž. A s podobně smýšlejícími jsme si ukazovali palce nahoru, nebo souhlasně pokyvovali.

Jak jsem již psal, nejsem lékař. A tak jsem na webu pročetl názory mnoha lékařů, přečetl si statistiky našich nakažených a uzdravených,  výsledky “plošných” testů, použil selský rozum a z toho mi vyplývá, že permanentní nošení roušek je zbytečné a při pohledu na použitou roušku i škodlivé. Vyjadřuji zDe svou úctu lékařům, kteří musí používat roušky denně mnoho hodin třeba při operacích.  

Cui bono?

Přemýšlím, proč je tedy pořád nosíme. Komu to slouží neboli cui bono?

Nemohu se zbavit dojmu, že důvody jsou dva

Bylo to vyhlášeno a z roušky se stala svatá kráva a symbol našeho boje proti koronaviru a ten, kdo to vyhlásil nemůže přiznat, že nepřetržité nošení roušek je kravina.  Nikde jinde, ani v zemích, které byly výskytem koronaviru zasaženy nesrovnatelně více se roušky non-stop nenosí.

A druhý důvod je ten, že tomu, kdo to vyhlásil se líbí, jak národ více či méně panáčkuje jak on píská. A líbí se mu, jak skáčou i ti, kteří s tím nesouhlasí. A že jich je!

Je tady samozřejmě velká skupina lidí, kteří i přes racionální důvody proti, své roušky milují. Asi se rádi bojí. A asi taky rádi někoho poslouchají 😊. Tito lidé mají samozřejmě svobodu roušky nosit třeba i doma a třeba až do smrti.  Pro mě znějí jako rajská hudba slova rakouského kancléře Sebastiana Kurze: “Opatření děláme tak, abychom zachovali maximum svobody a omezení   jenom ta opravdu nezbytně nutná.”

Tento příspěvek má 60 views.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *