Rusko napadlo Ukrajinu

Dnes po 6 hodině ranní Rusko v čele s Putinem přepadlo Ukrajinu a zahájilo válku. Válku proti mnohonásobně slabšímu sousedovi. Válku bez jediného důvodu. Nevyprovokovanou. Začali umírat lidé.

Válka v Evropě nebyla 77 let. 77 let jsme čekali na dalšího Hitlera. Podle všech zpráv a indicií stojí za tímto tragickým rozhodnutím opravdu jeden člověk.Situace je zatím nepřehledná, ale zdá se, že se jedná o totální válku proti Ukrajině, protože prosakují informace, že Ukrajina byla napadena i ze severu, z území Běloruska, z okupovaného Krymu a z Azovského moře. 

Výbuchy byly potvrzeny i z území kolem Kyjeva a Lvova. To znamená, že Rusko se pravděpodobně rozhodlo okupovat celou Ukrajinu.

Slovensko a další spojenci včetně ČR požádalo NATO a zahájení konzultací na základě článku 4 Severoatlantické smlouvy. 

Ve svém článku z minulého týdne jsem se hrubě zmýlil. Opravdu jsem netušil, že je Putin takový hlupák a blázen. Zprávy ze zpravodajských služeb jsem považoval za dezinformační válku, která měla Putina od útoku odradit a před veřejností ho zpochybnit. Bohužel měli zpravodajci správné informace.

Co bude následovat? Nebo by mělo následovat. Mezinárodní společenství se doufejme opravdu semkne. Odstřihne Putina a jeho kamarilu oligarchů od všech finančních toků, a především zavře plynovody, abychom mu nepomáhali financovat válku proti Ukrajině, protože to je válka i proti nám.

My se připravme na zvýšené ceny PHM a energií a nato, že budeme pomáhat Ukrajincům, kteří k nám uprchnou před válkou. Připravme se nato, že celý svět trochu zchudne. Připravme se nato, že Evropa už nebude tak bezpečná, jako byla posledních 30 let.

Dokonce se hovoří o tom, že 23.únor je jakési 11.září pro Evropu. 

Je na této válce něco pozitivního? Alespoň to, že se mnoha dalším lidem otevřou oči o tom, kdo je kdo (vím, že mnoho lidí uvěří tomu, že se jedná o spravedlivou operaci chránící Rusy před ukrajinskými fašisty, blablabla). Další lidé snad pochopí, že není rozdíl mezi fašistou a komunistou.

Další pozitivní je to, že se během posledních týdnů všichni jasně odkopali a ukázali, „komu fandí“. 

Postoj vlády je naprosto jednotný a chová se jako spolehlivý partner. I Miloš Zeman ruskou agresi odsoudil. Slova to byla správná, ale z jeho úst zazněla bohužel přibližně o 8 let později, než měla.Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved