Starší muž a mladá žena

Vlastně jim to docela přeju! Všem těm stárnoucím mužům, co se pustí do nerovného partnerství s mladou ženou a – nedej Bože! – pořídí s ní další rodinu.  A jestli takového zestárlého sprintera v důsledku závodu za křepelčími perutěmi třeba klepne pepka, ať si to ošetřovné uhradí! Může si za to sám.

Drsné, co? Ale to, co může vypadat sexy u Hollywoodských hvězd, může u muže „obecného“ působit dost komicky. Jenže, mít po boku krásnou mladou neodolatelnou ženu není snem jen mladých svalnatých a potentních mužů. Troufám si tvrdit, že míra touhy „staříků“ je ještě větší.  Pominu-li vzplanutí dvou srdcí ryzí láskou (ach, ach), pro spojení staršího (rozumějme o „dost“ staršího) muže a mladé ženy mám dvě zjednodušené teorie. 

Špendlík do kravaty

Tenhle typ muže má dobré postavení, peníze, sexy šediny a manželku zralou na výměnu. A tak si prostě svůj image vylepší půvabnou mladou tvářičkou, co má perfektní postavu a neodolatelný úsměv. Že ta témata jsou trochu omezená, jí samozřejmě odpustí; vždyť je tak roztomilá! Do vztahu s „modelínou“ je připraven investovat svoje veškeré finance, což je mimo jiné jeden z jeho počátečních plusů. Aby si tuto krásku pojistil, zatne zuby, fitkem udržované svaly a zplodí s ní nové potomky. Kamarádi ho plácají po ramenou, což mu vydrží ještě pár let. Pak mu dojde dech i peníze a má, co chtěl. 

Příspěvek si můžete poslechnout také jako audio

Ošetřovatelka

Tento typ vztahu je z pozice muže malinko promyšlenější. Muž kromě okouzlení mladým stvořením promítne do mladé partnerky i záměr zajistit si další pečujícího tvora na stará kolena. Atraktivita a pevné maso jsou výhodou, důležitá je však touha pečovat, starat se a rozmazlovat. Této partnerce muž musí přiznat děti, jinak nebude mít ke starostlivosti dostatečnou motivaci. Není vzácností, když takovými partnerkami se stávají spolupracující, podřízené, asistentky, zdravotní sestřičky apod.

Vypadá to, že mám na stárnoucí bonvivány vedle mladé ženy nějakou pifku. Ale přiznejme si - není nic tristnějšího, než pohled na unaveného stárnoucího otce malých dětí, které si pořídil ve svém druhém či třetím vrhu pod vidinou „forever young“! Někdy si říkám, že jeho první/druhá/třetí opuštěná manželka musí pocítit jistou satisfakci, když jí bývalý muž při náhodném setkání líčí svoje ranní traumata s odchody dětí do školky před jeho prací, která se tak či tak chýlí k důchodu (nebo už na penzi dokonce je!), ale peněz není stále dost, aby všechny ty nároky další mladé rodiny utáhl.

1 : 0

Jestli někdo teď namítne, že stejně pitoreskně může působit stárnoucí Lollobrigida s „kolouchem“, pak musím přiznat  -  možná i ano. Ostatně o úskalích vztahu starší ženy a mladšího muže jsem již psala v říjnovém příspěvku Žena 50+ a mladší muž. Ale jisté rozdíly, které jsem v předešlém článku nezmínila, tu přeci jenom jsou. 

  • Starší žena od vztahu s mladším mužem téměř nic neočekává, snad jen něhu a obdiv, což je přidaná hodnota, která se nemusí nutně odvíjet od věku partnera. Naopak mladá partnerka očekává vše. 
  • Starší žena obvykle vstupuje do vztahu již zajištěná a plná zkušeností, které jsou možná důvodem fascinace u mladšího muže. Mladší partnerka obvykle očekává, že bude vztahem zajištěna.
  • Vztah se starší ženou již „neruší“ malé děti, protože už vylétla z hnízda. U mladé partnerky muž musí počítat s mateřstvím, je to její základní potřeba.

Suma sumárum 1 : 0 pro partnerství bez toxinů ☺.

Zanedbatelné ALE

Lze pochopit opojení stárnoucího muže mladým přitažlivým stvořením spojeným s nadějí nalití nové energie do žil. A to navzdory tomu, že sama jsem žena.  Slovo „ALE“ by ale nemělo existovat, protože vlastně neguje vše, s čím souhlasíme.

Takže ALE!

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Hodnotilo: 15

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekStarší muž a mladá žena – Protest? – fine 50

Před 3 roky

[…] jsem včera jako šéfredaktor musel zkousnout agresivně feministickej článek od kolegyně Ire. Byl jsem na ni, jako tvor, který je primárně veden svým Egem, spravedlivě […]

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
7 měsíců ago
View on Instagram |
1/4
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
9 měsíců ago
View on Instagram |
2/4
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
10 měsíců ago
View on Instagram |
3/4
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
11 měsíců ago
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved