Typ na ubytování – chladírenský kamion

Rozhodli jsme se, že si prodloužíme dovolenou a pojedeme do Beskyd o den dříve. Přece jenom je to na slovenské hranice skoro 5 hodin jízdy. Moravský kras jsme ještě ani jeden neviděli. Aplikace na ubytování všichni známe. Vzal jsem to tou nejjednodušší cestou – okolí Moravského krasu. Samozřejmě jsem dostal nabídku nekonečné řady hotelů, penzionů apod. To už známe a tak jsem scrolloval dál. A našel jsem. 

Na první pohled to podle fotek vypadalo jako kontejner pohozený na louce mezi ovcemi a kravami. Co mě na tom lákalo nejvíce, byla ta samota a evidentní klid. Měl jsem pocit, že klid a ticho z těch fotek přímo slyším a cítím. 

Hned jsem se spojil s majitelem a dohodli jsme se na podmínkách i na časech příjezdu. Instrukce byly jasné. GPS souřadnice a číselná kombinace trezoru, ve kterém byl klíč.

A slyšel a cítil jsem ten klid a ticho správně. Byla neděle večer, ze vsi jsem slyšeli fandění místních. Hráli okresní přebor. Potom už jenom občas zabučela kráva nebo zabečela ovce. Ráj na zemi. Ticho. Klid. Samota.

Nebyl to kontejner, byl to přestavěný chladírenský návěs. Zvenčí zajímavý, uvnitř designový a velmi vkusný. Jednoduchý. Účelný. Praktický. Vzdušný. Světlý. Byli jsme nadšení od prvního okamžiku. Majitel má firmu na výrobu nábytku ze železa a dřeva. Celý interiér je taková malá výstava jeho výrobků.

Teoreticky jsme se s majitelem nemuseli vůbec vidět, ale nabídl nám bio vejce ze svého chovu k snídani. Tak nám je přivezl.

Když jsem se v noci vzbudil, jak se mi to občas stane🙂, šel jsem na terasu. Světelný smog je v těchto oblastech minimální, obloha byla jasná a tak se mi naskytl pohled na hvězdy, jako už dlouho ne.  Vůbec se mi nechtělo jít zpátky do postele. Nalil jsem si panáka. Uvědomil jsem si, že by tento přestavěný kamion mohl sloužit i jako “pojízdná” chalupa. Vhodný pozemek, který má v dosahu elektřinu a vodu se na delší pronájem určitě dá najít na mnoha místech ČR. A nemusí mít člověk chalupu pořád na jednom místě. Pro bydlení pro jednoho až dva lidi je to v pohodě. 

Pokud máte zájem o kontakt na majitele, napište mi, prosím, do diskuse.

 • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

6 komentářů u „Typ na ubytování – chladírenský kamion

 1. Profilový obrázek
  Thelma Reagovat

  Dobrý den,
  jsem Vaším článkem a hlavně tipem úplně nadšená. A poprosila bych o kontakt. Bude to jistě krásné místo pro romantickou noc s přítelem.
  Děkuji.
  Thelma von Dodoville

 2. Profilový obrázek
  Wau Reagovat

  Krásná inspirace, vnímám stejně 👏👏👏, prosím pěkně o kontakt. Pěkný den přeji 🤗

  • Pavel Pulkráb
   Pavel Pulkráb Autor článkuReagovat

   Dobrý den, děkuji za komentář. Kontakt na majitele jsem Vám odeslal do e-mailu. Pokud se ubytujete, přeji příjemný pobyt. Pavel P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *