Učitelé a rodiče – další hrdinové

Od pondělka se otevřela část škol (první stupeň) pro střídavou výuku. Konečně alespoň vzdálený závan dobré zprávy. Moje konzervativní názory na vzdělání jsem dal již několikrát ve známost. Proto jsem rád, že se tento problém začíná alespoň trochu řešit.

Na opravdovou oslavu to rozhodně ještě není. Jak z epidemiologického pohledu, tak z pohledu toho, že se do škol vrací zatím jenom zlomek dětí a studentů. Pořád nevíme co bude za týden, za dva. Pořád se ještě nepřestalo blábolit o úředních maturitách a podobně “dobrých” nápadech.

Trochu jsem se posnažil zjistit, jaká jsou pravidla nástupu žáčků do škol a jediné, co se mi podařilo zjistit je, že se mi neuvěřitelně ulevilo. Že nemám dítě ani vnoučata školou povinná. Pravidla jsou totiž naprosto nejasná, zmatená, neúplná. Nikdo neví, co dělat, když nastane v podstatě jakákoli situace. Co bude dělat škola, co budou dělat rodiče. Jediné, co je jasné, je to že pokud nepošlete dítě do školy, nedostanete ošetřovné. Takže klasika. Pořádně Vám neřekneme Vám co máte dělat a jaká jsou pravidla, ale potrestáme Vás, pokud to nesplníte.

Jediné, co mě uklidňuje je fakt, že jsme relativně kreativní národ, který si dokáže poradit a přizpůsobit se skoro všemu. 

Takže po jaru, kdy jsme si ušili roušky, potom po podzimu, kdy se hrdiny stali zdravotníci, kteří zachránili tisíce životů, budeme mít teďka další hrdiny. Učitele a rodiče. Věřím, že jim enormně záleží na vzdělání jejich dětí, tak ta nejasná pravidla nějak přizpůsobí reálnému životu a bude to fungovat. A děti budou co nejméně vystresované.

Perlička na závěr. Ministerstvo zdravotnictví v zadání výběrového řízení na nákup testů pro děti zaškrtlo i možnost dodávky a použití rektálních testů. Někdo na ministerstvu školství se toho náhodou naštěstí všiml. Vzorky se snad tedy nakonec budou odebírat pouze z nosu a úst. Ostatní tělesné otvory dětí zůstanou ušetřeny. 

Vážení učitele a rodiče, přeji Vám co nejvíce trpělivosti a vzájemného porozumění.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved