VK řekl dobrej vtip

Ne nemýlíte se, ani nepíšu z cesty. Čtete správně. V posledním Reflexu jsem si přečetl velký rozhovor s Václavem Klausem s jeho názory na současnu situaci. A opravdu z něho vypadl po 31 letech vtip. A podle mě docela dobrej.VK prohlásil: “Nepatřím k žádné rizikové skupině. Statisticky už jsem mrtvý”. A je to pravda pravdoucí. Oprostím se od vtipu VK a jeho myšlenku se pokusím rozvést. 

Muži se v současné době dožívají věku 76 let, ženy 82. Plus mínus. VK bylo 79 let. To znamená, že už přibližně 3 roky “přesluhuje”. No a na covid19 umírají lidé, kterým je v průměru 79,6 roku. Takže umírají lidé, kteří normálně umírají. Toto je myšlenka – úvod k dalšímu článku. 

Pokud jsem měl za posledních několik let možnost pana VK slyšet, vždy hovořil naprosto souvisle smysluplně, jasně, strukturovaně. Není podstatné, zda jsem s ním souhlasil či nikoli. Asi dvakrát jsem ho potkal osobně. Je to muž, který chodí vzpřímeně a rázně. Pokud se nestane něco neočekávaného, bude k nám ještě několik let promlouvat.  

Kromě toho, že mě zaujalo, že VK řekl dobrý vtip po 31 letech co ho znám (mám ho v podezření, že to bylo poprvé po 79 letech 🙂) zaujalo mě i něco jiného. Můžeme si o jeho myšlenkách, politických krocích, jednání, myslet co chceme, ale jako prezident se choval jako vzor pro národ.

Když zrovna nekradl pera, nebo neuděloval amnestii, dal by se považovat za vzor. Myslitel, neustále se vzdělávající, neustále přednášející, aktivní. Hovořící anglicky, německy a rusky. Nepříliš skvěle, ale na jeho generaci je v tomto směru absolutní hvězda. Hovořící spisovnou češtinou. Nepoužívající hrubé a neslušné či dokonce vulgární výrazy.

Zdroj: Deník / Martin Divíšek

Sportovec, který si i ve svém věku a s umělým kyčlem jde zahrát tenis. Myslím, že i dokonce lyžuje. Nikdy nekouřil, pije jen velmi zřídka. Je vyznavačem 8 hodinového spánku. Má jenom mírnou nadváhu. Myslím si, že toto je klíč k tomu, proč VK nepatří do rizikových skupin. Žije a chová se odpovědně. 

Je více než o tři roky starší, než Miloš Zeman.

Vracím se ke svému nedávnému článku (17.listopdad-Znovu a lépe), ve kterém jsem psal o naší současné politické garnituře. VK je jeden z posledních mohykánů, se kterým se dá souhlasit či nesouhlasit, diskutovat, který mě donutí se zamyslet. Dávno ho neobdivuji, neposlouchám každé jeho slovo. Jenom musím uznat, že má stále myšlenku. Velmi bych si přál, abych byl v jeho věku v takové kondici, jako on.

Navíc jsem si myslel, že po 50 už má člověk “nakoupeno” a už se moc nemění. Není to pravda. I takový pravičák a konzervativec jako VK se mění. 

Začal být vtipný.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *