Život jako projekt V. - Karanténa

Koronavirová pandemie a s tím spojená karanténa je téma, kterému se prostě nelze vyhnout, ať se člověk snaží sebevíce. Můžete otevřít na webu prakticky jakoukoli stránku a všude na Vás číhá koronavirus. Pokud na vás číhá na webu je to vcelku bezpečné. Horší je to v MHD.

Jsem člověk, který vcelku dodržuje zákony a nařízení. I pokud s nimi nesouhlasím, tak je prostě mlčky respektuji a myslím si svoje. Navíc v této situaci by nerespektování bylo vysoce nezodpovědné. Nepatřím zatím ještě k rizikové skupině seniorů - proto spolutvořím tento web. Nicméně jsme s kolegy ze spolupracujících společností udělali vlastní systém karantény tak, aby pokud by se kdokoli z nás nakazil, ostatní by nemuseli do karantény-izolace a firmy by nám mohly fungovat dál. Prostě jsme si každý z nás na 15 minut sednul, sepsal si návrhy a potom jsme se odpovědní svolali on-line a do 30 minut jsme měli vlastní systém karantény - krizového řízení. Podotýkám ještě přísnější, než vyhlásil stát. Rozdělili jsme si naše klienty a sdělili jim, kdo je za spolupráci s nimi odpovědný a kdo s nimi bude po tuto dobu komunikovat. Všichni pochopili. Ještě jsme zkontrolovali, jestli mají všichni dostatečnou kapacitu dat na svých mobilech. Máme jednoho kolegu, kterému je již 65 let. Toho jsme separovali na jeho chalupě, je nám k dispozici on-line a poskytuje nám podporu. Je pro nás totiž extrémně důležitý nejen jako odborník, ale i jako člověk. Nehrajeme si na ředitele nebo majitele. Prostě si pomáháme a pečujeme o business. Na ředitele a velký kluky si zase budeme hrát, až se pandemie přežene a budeme si to moci dovolit.

Neměl by nějak takhle vypadat krizový plán státu? Každý ví, co má dělat, co může a co nemůže. Samozřejmě to píšu s nadsázkou, ale tak nějak by to zjednodušeně mělo vypadat.  Tady úvahu o tom, jak by to mohlo vypadat ukončím, protože jsme se zařekli, že tady politiku řešit nebudeme.  

Netvrdím, že náš plán je dokonalý, ale zásadní je plán a priority mít, a mít se podle čeho řídit. Samozřejmě, že se bude podle okolností měnit, ale to je osud každého plánu v životě.

Máme v rodině pět seniorů a jednoho člena, který trpí autoimunitním onemocněním. Takže jsme jim nařídili domácí izolaci a ostatní členové rodiny, kteří nejsou v rizikových skupinách se ně postaráme. 

O plánování mojí karantény zase příště

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.Okomentujte příspěvekNejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 3 měsíci
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 4 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 4 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 7 měsíci
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved