Změní Lukašenko způsob cestování?

Co se stalo v neděli 23.5 v Bělorusku víme ze zpráv asi všichni. Pokud ne, tak Lukašenko nechal unést civilní letadlo na pravidelné lince Atény - Vilnius, které prolétávalo vzdušným prostorem Běloruska. Důvodem bylo, že na palubě letěl jeden z jeho odpůrců, Raman Pratasevič. Použil přitom vojenskou stíhačku a výhrůžku sestřelením. Normálně unášejí letadla únosci, teroristi a gangsteři. Teď už to dělají státy v Evropě. 

Že se jedná o únos letadla, tedy akt státního terorizmu, se shodli všichni představitelé naší západní civilizace a čin důrazně odsoudili. Kromě Miloše Zemana. Ten mlčí.  Asi se zahrabal v Lánech a futruje se potřebnými informacemi…….dál už to známe.

To, že podobnou akci státního terorizmu měl Lukašenko posvěcenou z Moskvy je více než pravděpodobné. Skoro bych řekl, že ji v Moskvě měli už dávno vymyšlenou, jen to potřebovali někde vyzkoušet v praxi. Kdyby se nedej Bože něco fatálního přihodilo.  Třeba sestřelení jako se jim to stalo na Ukrajině v roce 2014 s letem MH17, byl by na vině Lukašenko a ne Rusové. Navíc podle zpráv společně s panem Pratasevičem vystoupilo 3-6 občanů Ruska a Běloruska. Takto riskantní a logisticky náročná operace prostě téměř s jistotou nemůže být dílem běloruských tajných služeb. Událost mě přivádí k úvaze o dalším směřování letecké dopravy a tím pádem cestování. To, že se na čas uzavře letecký prostor Běloruska z našeho pohledu nic neznamená. Bělorusko je maličký bezvýznamný stát a při pohledu na mapu je velmi jednoduché se mu vyhnout.

Co se ale honí hlavou dalším pánům podobným Lukašenkovi, kteří vládnou v zemích jako je Rusko, Čína, Turecko, Írán, Pákistán, Afghánistán, v polovině zemí Afriky?

Foto: AA

Budeme si vybírat cíle svých cest podle toho, kudy tam letadlo poletí? Pokud budu chtít cestovat do Japonska nebo Jižní Koreje, budu muset letět přes USA? Všechny jmenované země (kromě Afriky) leží na velmi frekventovaných trasách leteckého provozu. 

Je to zvláštní doba, ve které neplatí mezinárodní úmluvy (IATA, Chicagská úmluva). Jeden by si říkal, že civilizace postupuje, ale opak je pravdou. Teroristi nevymírají, naopak se stávají sofistikovanějšími a tím i nebezpečnějšími. Státy se stávají teroristy. Unášejí letadla, vyhazuji do povětří muniční sklady v cizích zemích…

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 3 měsíci
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 4 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 4 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 6 měsíci
View on Instagram |
4/4


To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved