Apple Unboxing VII - Zhodnocení

Dospěli jsme do finále. Dnes si řekneme, jak je to s přechodem od Windows k Applu.

Rizika se domnívám jsou malá. Drobné komplikace s učením se funkcí nové klávesnice. To je drobný diskomfort, který vyváží její konstrukce a perfektní funkčnost a příjemnost používání. V práci Vás to zdrží pár minut na začátku, než si na ní zvyknete.Velmi příjemné je propojení Macu s telefonem. Opravdu funguje, že kde jste na jednou zařízení skončili, tam na druhém pokračujete. O výhodách telefonování a související práci z Macu jsem již psal v jednom z předchozích dílů.

Trochu nekomfortní je přechod z aplikací Officů na aplikace Macu. Mám pro Vás ale dobrou zprávu. Pokud byste se z nějakého důvodu nebyli schopni sžít s Pages, Numbers, Keynotes nezoufejte. Pokud jste zvyklí pracovat na aplikacích od Googlu, můžete v tom nerušeně pokračovat. Ani nepoznáte, že máte nový stroj. Pokud budete trvat na aplikacích od Microsoftu, můžete si koupit licenci a pracovat v Offices vesele dál. Možná Vás to potká, protože u nás jsou Windows podstatně rozšířenější než Apple. Licence na Office pro Mac stojí stejně, jako pro Windows.

Pořizovací cena se může zdát být vyšší. Pokud porovnáte výbavu a výkon Macu s konkurencí, nutně dospějete ke zjištění, že Mac v základní výbavě, což je plně dostačující pro 99% procent uživatelů je cenově srovnatelný s podobně výkonnými zařízeními. Takže si vlastně ani nepřiplácíte za krásný design a kvalitu řemeslného zpracování. Jsem si jist, že poměr cena x výkon je Maca zcela v pořádku. 

U telefonu to cenové porovnání nebude tak pozitivní jako u Macu. Tady je poměr cena x výkon podstatně slabší. Musím si říkat, že jsem si zaplatil za funkční propojení s počítačem, abych nebyl na telefon naštvaný. Nakonec i ten design je u telefonu již dosti obsolentní. I u Applu to vědí. Po cca 8 letech design u letošních modelů změnili. A musím uznat, že se opravdu povedl.

Ještě se zmíním o výdrži baterek. U Macu Apple uvádí, že s novým čipem M1 vydrží při běžné práci při připojení na wi-fi až 15 hodin. Povídali, že mu hráli. Skutečnost je maximálně 9 hodin. Nebo to možná vydrží, ale asi byste museli mít vypnutý display. To mě ale nepřekvapilo. Všichni marketéři lžou.

Naopak u iPhonu 11 recenze nelhaly a baterka při běžném používání vydrží 2 dny, někdy dokonce i tři. Takže za baterku na telefonu palec nahoru.

Celkové hodnocení je dle mého názoru velmi pozitivní a není třeba se přechodu mezi systémy obávat.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved