Barcelona v únoru = nejlepší Barcelona

Nejsem profík přes cestopisy ani travel bloggerka, takže tento článek je čistě moje subjektivní ochutnávka toho, co mi Barcelona nabídla. A že toho i v zimních měsících umí nabídnout za víkend tolik, že by to vydalo na celé prázdniny.

V Barceloně jsem byla poprvé skoro před 30 lety na fakultativním výletě v rámci první dovolené u moře bez rodičů. S mojí nejlepší kamarádkou jsme viděly kostel Sagrada Familia zvenku a exhibicionistu v parku zevnitř. Jeho rozhaleného baloňáku. Takže už tehdy Barcelona zanechala dojem 😊Když jsme letos s dcerou ráno dorazily na pláž Barceloneta, celonoční party zde zakončovala parta mladíků řádících ve vlnách a v písku. Nazí. Zřejmě je mi nějak souzeno při každé návštěvě Barcelony vidět něčí penis. Ale nebojte, jsou tu i jiné kratochvíle 😊

Tipy, rady

Cesta v únoru má několik výhod. Zaprvé jsou nejlevnější letenky, naše koupené v listopadu vyšly na 1500,- za jeden zpáteční let. Zadruhé tu výletní lodě nechrlí rekreanty, kteří letní opalovačku proložili jednodenním výletem. Zatřetí se z mrazu katapultujete do jara, tedy za normálního průběhu zimy. Letos bylo v některých chvílích našeho výletu tepleji v Praze.

Kromě výhodného letu je ve srovnání s ostatními evropskými metropolemi levná i MHD. Při koupi tzv. T-10 jízdenky za cca 10 eur máte 10 jízd jakýmkoli prostředkem a i s přestupy. Limit je jen celková doba cesty. Můj tištěný průvodce tvrdil, že se to vztahuje i na cestu z/na letiště, což momentálně není pravda. Letištní metro linka stojí 5 eur za 1 cestu, což je stále super a za 30minut jste v centru.

Mám ráda věci autentické a tak mě živé sochy a turistické odznaky na La Rambla (centrální promenádní tepna s platany, které jsou krásné i bez listů) nechávají chladnou. Bavily nás trhy, z nichž ten nejznámější, Mercado de la Boqueria, najdete právě na La Rambla. Šafrán, čerstvé mořské plody a velmi autentické řeznictví, z něhož na vás zírají oči na stažené kozí hlavě. Aspoň myslíme, že to byla koza..V sobotu dopoledne byl skvělý i Mercado de la Barceloneta, plný místních, s bistry, kde si u baru dáte mořské plody nebo jen kafe. A sušenou šunku jako suvenýr tu nakoupíte za zlomek letištních cen.

« z 6 »

Barcelona = Gaudí

Gaudího imaginace a dílo prostupuje celou Barcelonou. Pokud tedy potřebujete symetrii a funkcionalismus, budete mít místy tik v oku. Ale Sagrada Familia vás posadí na zadek i tak. Vstup v levnějších časových slotech (podvečer) vyjde na 18eur, dražší včetně věží přes 30 eur. Je nezbytné je koupit online dopředu, i v únoru, protože o ten zážitek nechcete přijít. Vynechte časy, kdy už je tma, protože to neúchvatnější v katedrále je světlo. Šly jsme v 16:00, bylo poměrně zataženo. Za slunečného dne musí být zážitek ještě silnější. I tak jsem měla celou dobu knedlík v krku, protože ta krása vás prostě dojme a sejme. 

V tom samém dni jsme prošly i Park Guell, další z Gaudího projektů. Kvetoucí vonící stromy odvedou pozornost od všudypřítomných prodavačů nesmyslných suvenýrů a z vyšších pater parku je skvělý výhled na celou Barcelonu a Sagradu.

Nejen uměním živ je člověk

Bohužel nám nezbyly síly na noční tah po tapas barech, další z klíčových španělských kratochvílí. Nevynechaly jsme ale churros, smažené kousky těsta, které si namáčíte do horké čokolády. Xurreria, skvělá obyčejná „smažírna“ churros byla v nebezpečné blízkosti našeho hotelu ve čtvrti Barri Gotic, takže bylo nutné se tam několikrát vrátit. Pozor – čokoláda nesmí vychladnout, jinak už ji z kelímku nedostanete 😊

Příjemným překvapením byly víkendové slavnosti, v nichž jsme viděli průvod bubeníků s rachejtlemi, nadživotní sochy  i tanec sardana. Tedy jen jeho konec, kdy tanečníci postaví živou pyramidu, protože jsme na tuto produkci narazily náhodou a ne podle průvodce.A to je nakonec na návštěvách cizích měst to z mého pohledu nejlepší. Jen tak courat a nechávat se překvapit tím, na co narazíte. Bez spěchu a bez mapy. Nasávat atmosféru, vůně a inspiraci.Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
7 měsíců ago
View on Instagram |
1/4
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
9 měsíců ago
View on Instagram |
2/4
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
10 měsíců ago
View on Instagram |
3/4
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
Nekupujte dětem motorová vozidla! Učte je chodit, studovat nebo nejlépe pracovat. Neznají ještě hodnotu zdrojů a lidského úsilí. Pomůžete tím jim, sobě, ale i vašemu okolí. #kruhyvobili #deti #vychova #hodnota #pole
11 měsíců ago
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved