Dochvilnost se nevyplácí

Jsem ve svém okolí známý tím, že si zakládám na své dochvilnosti. Mám rád dochvilné lidi. Naučila mě to máma už jako malýho caparta. Nepamatuji se, že bych někdy přišel pozdě do školy. No dobře asi se to párkrát stalo. Ale výjimečně. Fakt nekecám.

Beru to jako slušnost a vyjádření, že si vážím času nejen svého, ale i toho, s kým se mám setkat. Beru to jako jakýsi nenápadný, pozitivní „ice breaker“ na začátek schůzky.Nechodím včas, ale trochu předem. Samozřejmě, že ne na návštěvu. Tam je jasné, že přijít předčasně je naopak společenské faux pas. Být načas má svoje výhody. Stačíte si dojít na toaletu, objednat si kávu (u sekretářky), srovnat si dokumenty apod. Jste ve větší pohodě, a tak trochu na koni. Zároveň zdvořilý a spolehlivý. A zároveň mám trochu navrch, pokud protistrana přijde pozdě.

Tolik „výchovná“ úvaha na téma dochvilnost. Inspirovalo mě k ní video ze schůzky ruského diktátora Putina s tureckým diktátorem Erdoganem v Teheránu. Viděl jsem to video snad desetkrát a pokaždé mě pobavilo a asi si ho ještě pustím. Je na něm Putin, jak nedočkavě čeká na to, až přijde Erdogan a potřese si s ním rukou. Putin čeká nekonečných 50 sekund, než Erdogan přijde. Putin celou dobu čeká před objektivy kamer a stovkami novinářů. Je evidentní, že je velice nervózní a že je mu situace krajně nepříjemná. Bylo to pro něj velmi, ale opravdu velmi ponižující. 

Erdogana nemusím. Je to sice podstatně menší zločinec než Putin, ale je to taky zločinec. Nesnáším nedochvilnost, ale v tomto případě mu tleskám. 

Trochu se tím ukazuje, že Putin je v poslední době, zejména po invazi na Ukrajinu ve velmi jiné situaci, než byl ještě před půl rokem. V Roce 2020 nechal on Erdogana čekat v Moskvě cca 2 minuty. Tehdy ponížil on Erdogana. A on mu to s úsměvem vrátil.  

Putin je znám tím, že si potřebuje dokazovat svou důležitost, a tak běžně nechává čekat i Britskou královnu, papeže či amerického prezidenta. No a teď mu to Erdogan vrátil za všechny v tu nejvhodnější chvíli.  

Je krásné vidět toho skřeta, jak se kroutí a nemůže nic dělat. Někdy se dochvilnost opravdu nevyplácí.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved