Freddie Mercury, 1946 -1991

Dnes je to přesně 30 let kdy zemřel Freddie Mercury. Bylo mu 45 let. Jeho hlas zná každý.

To číslo zdůrazňuji proto, abych vyzdvihl, co někteří lidé v životě dokážou udělat a stvořit za tak krátkou dobu. Někdo žije 90 let a nezbude po něm nic. Jak jsem již psal, Freddie byl asi jediným opravdovým idolem v mém životě. 

Narodil se jako Frederik Bulsara na Zanzibaru, kde jeho otec pracoval pro Britskou správu. Je asi nejznámějším potomkem Pársů a zároveň je v podstatě nejznámějším uprchlíkem v historii. S rodinou uprchli před muslimskými pogromy do Londýna, kde strávil většinu života. A taky tam zemřel. Na AIDS. 

Je zbytečné se zabývat co by, kdyby. Ale pravděpodobně je světová populární hudba jeho předčasnou smrtí chudší o mnoho hitů.  A pravděpodobně i vážná hudba. V posledních letech života se věnoval i opeře.

Pro pamětníky: sbíral jsem LP skupiny Queen, ještě je mám schované. Kamarádi, rodina i já jsme je vozili z Jugoslávie. Snažil jsem se získávat jakékoli informace z jeho života i ze života skupiny. 

Pamatuji si, že jsem již v roce 1982 měl několik prezentací, takových tematických večerů o něm a o Queenech, samozřejmě s přehráváním hudby. Pamatuji si dodnes nazpaměť texty některých písní. Včetně Bohemian Rhapsody.  

Když si potřebuji vyčistit hlavu, vypnu telefon, pustím si na plný pecky Queeny a relaxuji. Tedy čistím hlavu.

Když Freddie před 30 lety umřel, bylo to poprvé v životě, co jsem si naplno uvědomil i svou smrtelnost.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved