Happy birthday, Mr. Tänzin Gjamccho

Abych byl přesný, celé jméno tohoto významného muže zní: Džampal Ngawang Lozang Ješe Tändzin Gjamccho.

Nebudu Vás napínat. Dnes slaví 86. narozeniny Tibetský Dalajláma. Pravděpodobnější by asi bylo připomínat si upálení Mistra Jana Husa v Kostnici. K Janu Husovi  jenom drobná poznámka. Letos je to 606 let za které nebyla katolická církev schopna tohoto myslitele rehabilitovat. 

Zpátky k Dalajlámovi. 

Svatý muž, představitel Tibetu, který od roku 1950 okupuje Čína. Od roku 1959 od brutálně potlačeného povstání v Tibetu žije v indickém exilu. Jeho zásluhou se problém okupace a kulturní genocidy v Tibetu nepodařilo ututlat. Je první z tibetských Dalajlámů, který cestoval po světě a snažil se získat podporu světové veřejnosti. 

Československo a Česko navštívil mnohokrát. Setkal se prakticky se všemi světovými politiky, kteří v posledních 50 letech něco znamenali. Vždy proti těmto setkáním protestovali komunisti.

Přejeme Vám všechno nejlepší, zdraví a ještě mnoho dalších let. Lidé jako Vy dělají svět lepším místem pro život. Díky. 

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved