Henley index

Že nevíte, co tento index znamená? Pro nás Čechy znamená, že patříme do té nejlepší společnosti.

Pojďme si o tomto indexu povědět více. Jedná se o pořadí kvality národního pasu, jako dokumentu, se kterým se jeho držitel pohybuje po světě. Pro nás jako členy EU ani klasický pas není potřeba, protože pro volný pohyb po členských zemích nám stačí naše klasická občanka. Pokud jedeme za hranice EU, třeba jenom do Maroka, Izraele nebo Jordánska, pas potřebujeme.Pořadí kvality cestovního pasu je vyjádřena číslem, které vyjadřuje počet zemí, které držitel pasu může navštívit bez potřeby žádat o vízum, nebo že vízum automaticky obdrží v místě vstupu do země (přechod, přístav, letiště) bez dalších formalit. 

Na nejvyšších příčkách se dlouhodobě pohybuje Japonsko a Singapur se 193 zeměmi, následované Německem a Jižní Koreou s číslem 192. Na dalších místech se pohybují země EU, USA a Spojeného království. České republice náleží 7.místo společně s Kanadou, Maltou, Řeckem a Austrálií s počtem zemí 185. Z toho plyne, že být držitelem českého pasu je vstupenka do lepší společnosti.

Na druhém konci tohoto indexu se nachází Afganistán s číslem 26. Irák a Sýrie s počtem 28. Pro zajímavost Rusko se v současné době nachází na 46 místě se 119 zeměmi a Ukrajina na 35. místě se 141 zeměmi. Tato čísla se zcela jistě, se současnou situací v blízké budoucnosti, změní.

Nedalo mi to, a když jsem viděl na hranicích ty nekonečné fronty uprchlíků, zkontroloval jsem si platnost svého pasu. Když začala válka na Ukrajině a snaha o její okupaci, uvědomil jsem si, že by se Rusáci nemuseli zastavit na hranicích se Slovenskem. A občanka mi platí jenom v zemích EU. 

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved