Home office = vysoká produktivita

Potřebovali jsme s kolegou Petrem pohnout jedním projektem a dostat ho do další fáze. K tomu bylo nutné strávit několik hodin společné soustředěné činnosti. Několik týdnů se nám nedařilo se sejít v kanceláři. Když už jsme se tam sešli, tak se kolem motalo mnoho lidí. Mnoho z nich na nás něco chtělo. S dalšími jsme si “museli” dát kafe. Prostě spousta rušení a výsledky našeho snažení byly žalostné. Tato fáze práce potřebovala osobní přítomnost, takže ani video nebylo možné. Společný home office

Nakonec jsme pochopili, že by bylo dobře vyzkoušet společný home office. 

Začalo to tím, že jsem koupil jsem pořádný kus masa. Vyrazil jsem k Petrovi domů.  Pro začátek jsme si dali kávu. Připravili si fidlátka a udělali jednoduchý časový harmonogram. A rozpálili gril.  Příprava hovězích steaků je velmi jednoduchá. Pokud máte kvalitní maso, stačí opepřit a trochu potřít olejem. Pozor, solí se až teprve v momentě, kdy se dávají na rozpálený gril. Sůl by totiž maso vysušila, pokud by bylo nasoleno dlouho.  Promiňte, trochu jsem se zapomněl. Nepíšu o jídle, ale o práci.

Nicméně grilované hovězí steaky jsou pro práci velmi vhodné. Jednak jejich příprava je rychlá a jednoduchá. Dále po nich člověku není těžko. Není unaven a může velmi rychle přejít do pracovního režimu. Teda pokud si nedá masa půl kila a 3 piva k tomu😊.

“Klid na práci”

Uklidili jsme nádobí, uvařili kávu, na pergole rozložili fidlátka, vypnuli telefony a pustili se do práce.  Nic nás nerušilo, nikdo nechodil kolem, nikdo nic nechtěl, telefony nezvolily. Během několika minut jsme se dostali do stavu hluboké práce. Někdo tomu říká flow. Potřebný a očekávaný výsledek se dostavil ještě rychleji, než jsme čekali. Stačili jsme si udělat dvě krátké přestávky, kdy jsme se vycachtali v bazénu. Během cachtání jsme vyřídili nejnutnější telefony. Pochopil jsem, k čemu je dobré mít vodotěsný telefon.

Když jsme byli hotovi, stačili jsme ještě probrat pár pánských témat. S odcházejícím odpolednem přišel pomalu večer. Petrova žena přijela s dětmi. Chvíli jsme pokecali i s dětmi a já se odebral k domovu. Přece jenom. Ryba a host po nějakém čase smrdí.

Měl jsem skvělý pocit efektivně stráveného dne. Tolik práce, co jsme udělali za odpoledne, by nám v kanceláři trvalo několik dní.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *