Včera jsem slíbil, že popíšu svoje poznatky s léčením příznaků koronaviru. Chci zdůraznit, že se nejedná o lékařský, tedy odborný návod jak na to. Jsem si jist, že se Vám některá doporučení nebudou zdát a jiná byste doplnili, nebo doporučili Vy sami. Každý na světě jsme měli nějakou tu chřipku a tak máme vlastní recept, jak ji překonat (nebo přechodit).

1. Ten nezákladnější recept a rada zní: VYLEŽET.

Ještě tak před deseti lety bych se nějakou chřipkou nazabýval a jako správnej chlapák bych to prostě přechodil. Jenže doba se změnila a věk se posunul a tak tento recept už důrazně nedoporučuji ani svým synům a nabádám je, aby neblbli a chřipku nepřecházeli. 2. Pokuste se něco naspat alespoň přes den, pokud s tím máte v noci stejně jako já, problém. Spánek je nejlepší terapie nejen na většinou nemocí ale i problémů, které nás v životě potkávají. A během spánku tělo spouští další ozdravné mechanismy.

3. Pořádně pijte. Tělo potřebuje k očistění dostatek tekutin, aby dokázalo toxiny v těle rozředit a postupně je z těla přirozenou cestou vyloučit. Pokud se dostaví pocit intenzivní žízně, je to špatně. Tělo nemá dostatek tekutin k vlastní očistě. Pijte pokud možno jednom čistou vodu, minerálku a ovocné čaje. Třeba s citronem a medem. Káva a černý čaj se nedoporučuje pro jejich diuretické účinky. O alkoholu snad ani není třeba hovořit. Ale udělal jsem pokus. Nalil jsem si malého panáka mého oblíbeného alkoholu. Něco tak odporného jsem dlouho nepil. Tělo prostě ví, co nechce.

4. Jezte jenom pokud máte opravdu hlad. A pokud možno jenom něco lehkého. Pokud máte pocit, že nechcete jíst vůbec, nic se neděje, nejezte nic. Tělu to neuškodí, naopak jenom prospěje. Jak známo zpracování potravin stojí tělo spoustu energie. A pokud nejíte, tak sice žádnou energii tělo nedostane, ale taky ji nemusí zpracovávat. Jedna moje známá paní doktorka mi kdysi říkala: “Pane inženýre, i to blbé prase ví, že když je mu blbě, tak nemá žrát a nežere. To jenom my lidi jsme takový pitomci, že do sebe pořád něco cpeme.” Řídil jsem se její radou a jsem přesvědčen, že mi pomohla. To prase totiž vůbec není blbé.

5. Na odlehčení klidně použijte nějaký lék, který se Vám osvědčil. Paralen, Ibalgin, Acylpyrin……to je na každém z nás, co mu pomáhá. Možná bych to doplnil nějakým multivitaminem.

6. Poslouchejte svoje tělo. Ono opravdu ví, co má dělat a uzdraví se samo. Stačí mu jenom trochu pomoct. Nebo mu jenom ustoupit z cesty a nepřekážet. 

7. Důrazně doporučený odpočinek není prosím nicnedělání a ztráta času. Naopak, je to velmi intenzivně a rozumně strávený čas, kterým pomůžete svému tělu a předejdete potenciálním komplikacím a následkům. 

8. Nechoďte do sauny. To je sice rada v současné době neaktuální, ale třeba máte doma saunu svoji. Minimálně 2 týdny po uzdravení do ní nechoďte. Srdce a plíce si potřebuji odpočinout.

9. Sportovat začínejte opravdu jenom pomalu a s rozvahou. Platí to samé, co se saunou.

Přeji Vám hodně zdraví.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 1 měsícem
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 2 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 3 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 5 měsíci
View on Instagram |
4/4


To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved