Kdo si počká, ten se (ne)dočká

Ne, my se HO prostě nezbavíme. Covid, to všemi překrmené téma! Vždyť i já už jsem se myslím někde na www.fine50.cz  dušovala, že o něm píši naposledy. A vida, už mi zase leze do pera. 

Už dlouho jsme nezažili takovou informační a názorovou centrifugu. Covid, covid, covid . Všude, ale hlavně na sociálních sítích. Člověk si mohl vybrat z miliónů zdrojů, názory se jen hrnuly, kde kdo měl jasno, většina však stále tápala. Rady a teorie se sypaly na hlavy vyděšených lidí, vizionáři chrlili jedno proroctví za druhým. Ty haldy pravd i balastu jsme mohli přehazovat vidlemi. Nebylo a není pořád vůbec lehké se v té přehršli faktů, hypotéz, analýz, změn, příkazů a doporučení vyznat, vyextrahovat pro sebe to jasné PRO a PROTI, ANO a NE, ČERNÉ a BÍLÉ…A stejně jsme se museli v konečném důsledku a každý za sebe rozhodnout, jak ke covidu přistupovat, spolehnout na sebe, na svoje vnitřní nastavení, na zkušenosti s naším organismem a na selský rozum. 

Každý z nás zaujal ke covidu nějaký postoj.  Někdo si nechal píchnout pár včeliček, někdo vsadil na svojí silnou imunitu a chránil se po svém. Někoho názor vehnal do ulic mezi aktivisty, jiný se odstřihl od civilizace a čeká, až to přejde. 

Nutno poznamenat, že ne všechna naše rozhodnutí byla dobrovolná a svobodná. K některým krokům jsme byli dotlačeni okolnostmi, mimo válečný stav s covidem bychom jednali asi jinak.

Vypadá to, že jsme se nakonec dobou covidovou nějak proklouzali, každý po svém a skoro nikdo bez ztrát. Někdo přišel o dobrou kondici a horko těžko jí znovu nabývá, kdekomu covid oslabil imunitu navždy. Nejhorší ztrátou byly životy našich blízkých. A nemohu nezmínit, jak covid zruinoval ekonomiku a až nenávistně rozdělil společnost! 

Ale zpět k té zdravotní stránce - zdá se, že ti, co je covid doposud nedohnal, berou zlatou. Covid totiž evidentně slábne, mutuje, ubírá na své síle. Zkušenosti se zatím poslední mutací omicron ukazují, že covid se promutoval do poněkud lidumilovnější podoby. Kéž by!

Všichni, co jím doposud neonemocněli, mají šanci, že je tato či další covid varianta už tolik neoslabí, nezanechá takovou paseku. Nezabije. 

Vypadá to, že už si začínáme pomalu zvykat s covidem žít. Musíme. Protože tahle opřísavkovaná mrcha tu s námi bude dál, byť asi v jiné podobě a síle. Musíme doufat, že i politici a média přestanou krmit tohle dobře živené dítě a téma covid přirozeně zhubne. 

I když…. 

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved