Libanon – turistická destinace II

Až doposud jsme všichni psali o tom kam cestovat. Tentokrát jenom krátce o tom kam necestovat. Opravdu ne. Nemohl jsem nezaznamenat obrovský výbuch v přístavu v Bejrůtu. Okamžitě jsem si na mapách našel místo a bylo mi jasné, že pokud říkali, že škody na domech a zařízeních jsou v okruhu až 5 kilometrů, budu to tam znát. Kolem místa výbuchu jsme jenom projížděli taxíkem. V té době už tam ten amoniak byl naskladněn.

V minulém článku jsem psal, že Libanon je zajímavé místo na návštěvu a popisoval jsem kouzla kosmopolitního Bejrůtu, včetně místních žen. Ten bar, o kterém jsem minule psal jsem viděl na webu. Je v dost poničeném stavu a byl tlakovou vlnou postižen. Stejně tak hotel, ve kterém jsme bydleli. 

Nutně mě to vede k úvaze na téma “správný čas a správné místo”. Díky Bohu, byl jsem tam ve správný čas. A místo bylo fajn. Na rozdíl od těch 165 mrtvých, kterým se to tentokrát nepodařilo. Včetně manželky nizozemského velvyslance.

Do Libanonu bych teď nejezdil, i když pravděpodobnost podobného výbuchu se limitně blíží nule. Nejezdil bych tam proto, že náboženská a kulturní tolerance, kterou jsem minule popisoval bude v nejbližší době ta tam. Frustrace z ekonomické situace následovaná zmíněnou katastrofou zcela jistě vyústí v násilí. 

Jediní, komu bych teď návštěvu Bejrůtu doporučil jsou váleční zpravodajové. Že budou mít zajímavou práci je téměř jisté.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *