Mám milenku a netajím se tím

Moudrá manželka nebo partnerka ví, co muž potřebuje a co nepotřebuje. Není to zase tak složité. Muž je v podstatě jednoduché zařízení. Pravděpodobně již nefunguje jednoduché pravidlo šťastného manželství z minulého století : „Krm tu bestii dobře.“Muž potřebuje a zároveň nepotřebuje trochu více. Potřebuje pravidelný spánek, pravidelné jídlo, pravidelný styk, pravidelný obdiv, pravidelnou relaxaci se skleničkou a kamarády, klid, pořádek doma, nakoupeno, apod.  

Nepotřebuje komentáře k řízení auta, k tomu, že doma nic nedělá, že nic nezařídí, nic nezaplatí, o nic se nepostará, že kašle na děti, že s nimi nedělá úkoly, apod.

Kromě výše uvedeného potřebuje muž přítelkyni. A moudrá a sebevědomá žena mu ji toleruje. 

Každý ví, že dlouhodobý vztah je pro život velice důležitý ve všech směrech. Dává člověku ukotvení, dává ukotvení dětem. Láska a tolerance je něco, bez čeho se špatně žije. Manželství /partnerství je i finančně a sociálně výhodné. Zároveň udržování dlouhodobého vztahu v provozuschopném a funkčním stavu je velice náročné na trpělivost, toleranci, aktivitu, lásku, fantazii, vášeň.  Ti, kdo v dlouhodobém partnerském vztahu žijí, vědí o čem mluvím. Především udržení si tolerance, zájmu a vášně je to nejsložitější.  

Osamělému poutníkovi se odkrývají obrazy plné nečekaných detailů a vůní.

Dlouhodobé vztahy povětšinou zevšední a stanou se šedivou kulisou našeho života, pokud o ně nepečujeme. Z vášnivé zamilované manželky se postupem času stane mírně nudná ségra, co místo hezkého spodního prádla doma chodí v teplákách. 

Oživení do všednosti dlouhodobého vztahu může krom jiného přinést přítelkyně. Přítelkyně není vždy zkázou domácího vztahu. Naopak paradoxně ona může být podporovatelkou pravidelného oživování vášně, lásky a vztahu obecně. V jejím obraze se totiž mnohdy ukazují kvality naší partnerky, její přínosy pro náš život. Nepřítomnost partnerky v nás vyvolá touhu po ní. 

Poruším zákon na ochranu osobních údajů  a zveřejním celé jméno mé přítelkyně.  Jmenuje se …….slečna Samota.  Chápající, láskyplná, inteligentní a krásná. Prostě sen.

Ano. To je ONA, ve své plné kráse. Je to nejen moje přítelkyně, ale zároveň i nejlepší kamarád. Ona mi dává zrcadlo mojí partnerky. Když s ní trávím čas, začínám i po letech znovu toužit. Při diskusi s přítelkyní si uvědomuji, jak je pro můj život stálý vztah důležitý.  Zároveň vím, že se s ní zase setkám, až to budu potřebovat  a ONA mě nikdy neodmítne a bude vždy naslouchat .  Ona je stejně důležitá, jako moje žena. Pokud dokážu být sám se sebou, dokážu i žít v partnerském vztahu.

Proto se slečnou Samotou rád trávím svůj čas. Jezdím s ní i pravidelně na dovolenou, abychom na sebe měli toho času dostatek. A moje partnerka má prostor si ode mne odpočinout.

Ano. Vše napsané platí to i pro ženy a jejich přítele. Pana Samotu.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Hodnotilo: 11

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *