Nejsou leadeři

Dívám se dívám, nejenom u nás. Dívám, se  do okolních zemí a nejen v Evropě. Jak spřátelených, tak znepřátelených.

Nejsou leadeři. Myslím opravdoví leadeři. Proč o tom píšu zrovna dnes. Uplynulo totiž 95 let od narození jednoho z posledních opravdových, v tomto případě světových, leaderů. Margaret Thatcher, Železná Lady (jak o ní mluvili sovětští komunisté), baronka Thatcher. Baronka. Maggie, jak o ní s láskou, strachem a obdivem mluvili její obdivovatelé. Stará děvka, jak o ní mluvili odboráři.

Pokud si člověk trochu se zajímající o historii přečte o její vládě ať z pera jejich obdivovatelů, tak jejich odpůrců, vždy mu vyjde, že to byla žena, která měla všeobecný respekt. Byla člověk silný, houževnatý, který věřil svému přesvědčení a dokázal o tom třikrát přesvědčit Brity. Tolikrát vyhrála volby. Dokázala vydobýt Velké Británii zcela mimořádné podmínky členství v EU, ochránila britskou Libru navzdory vlastní straně, vyhrála válku o Falklandy...... Nakonec jí zařízla vlastní strana. Začali se bát její síly a vlivu.

foto: David Montgomery/Getty

Pamatujete? Bylo to před třiceti lety. Kdy jsme s nadějí hleděli na západ, poslouchali Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky a doufali, že Ona bude jedna z těch, kterým se společně s Ronaldem Reaganem a dalšími opravdovými leadery podaří nějak ekonomicky a politicky udolat komunisty a nám pomoci k normálnímu životu. 

Pokud si vzpomeneme na situaci konce osmdesátek, její přinos k uzbrojení a rozpadu tehdejšího Sovětského svazu byl nemalý. 

Již tehdy jsem se díval na Maggie, na Ronalda Reagana, Helmuta Hohla, Fracoise Mitteranda, Jana Pavla II.  a porovnával je s Husákem, Jakešem, Brežněvem, Černěnkem a podobnými.

Zrovna dnes taková jména a osobnosti v civilizovaném světě nenajdeme. I přesto je bohužel ale výsledek současného srovnání, velmi, velmi podobný. 

Hledá se Maggie.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 2 měsíce
View on Instagram |
1/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 3 měsíce
View on Instagram |
2/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 8 měsíců
View on Instagram |
3/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakonec jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakonec jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved