Od pátku do pátku 14/22

Dana Drábová si naštěstí opět celý týden dávala v poklidu svou ranní kávu a celý týden mohla informovat o tom, že radiační situace na Ukrajině je normální. Alespoň tyto dobré zprávy.

Volodymyr Zelenský žije. Putin bohužel také.Putinův mluvčí poprvé přiznal problémy v souvislosti s válkou. Řekl, že utrpěli velké ztráty a speciální vojenská operace je pro Rusko tragédie. Vypadá to, že po dlouhé době nemele kraviny, jak o něm sám Putin říká.

Svět obletěly otřesné snímky vraždění civilního obyvatelstva nedaleko Kyjeva, odkud ruské jednotky musely ustoupit. Svět byl šokován, co jsou Rusové schopni ve 21. století páchat.

Valné shromáždění OSN v reakci na válku a vraždění civilního obyvatelstva pozastavilo členství Ruska výboru pro lidská práva UNHCR. Jedná se spíše o symbolickou diplomatickou facku. Pro pobavení. Tento výbor vznikl v roce 2006 a jejími členy byly už i Čína a Saudská Arábie. Takže členství Ruska ani nepřekvapuje.

Již 8 dní platí dekret o povinnosti platit za ropu a plyn Rusku v rublech. Nikdo tento dekret nerespektuje. Všichni platí v Eurech a plyn teče dál.   

ČR jako první země poslala na Ukrajinu těžkou bojovou techniku jako tanky a BVP o kterou Ukrajina žádá od začátku války. 

2.dubna 2005 zemřel první „nezápadní“ papež Jan Pavel II., který se narodil jako Karol Wojtyla. Byl to jeden z leaderů, kteří přispěli k pádu komunismu a rozpadu Sovětského svazu.

5.dubna 1994 zemřel známý kytarista a frontman skupiny Nirvana Kurt Kobain.

5.dubna 1908 se narodil jeden z nejznámějších dirigentů, Herbert von Karajan. Zemřel v roce 1989. Pro milovníky klasické hudby doporučuji zhlédnou některé z videi, kde diriguje Vídeňskou filharmonii.

8.dubna 1912 se narodil Josef Gabčík jeden ze tří parašutistů, kteří se přímo účastnili provedení atentátu na Heidricha.

Jak hodnotíte tento příspěvek?Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved