Od pátku do pátku 16/22

Dana Drábová si naštěstí opět celý týden dávala v poklidu svou ranní kávu a celý týden mohla informovat o tom, že radiační situace na Ukrajině je normální. Alespoň tyto dobré zprávy.

Volodymyr Zelenský žije. Putin bohužel také.Válka na Ukrajině trvá. Jenom se posunula na východ. Ruské hordy nedobyly Kyjev ani Charkov a Ukrajinci je vyhnali z jejich okolí. Rusové musí zaznamenat alespoň nějaký úspěch, který by se dal prezentovat 9.května. Odborníci se shodují, že ať bude situace na frontě jakákoli, bude to ruská propaganda popisovat jako fenomenální vítězství Putina.

Německá vláda se znemožnila, když kvůli tomu, aby nerozzlobila Putina, odmítá posílat Ukrajině těžké zbraně. Vadí to jak spojencům, tak německým voličům. Německo si tím podkopává pozici leadera EU.

ČR je mezi dárci Ukrajině na pátém místě na světě. Velikost darů se počítá v poměru k HDP. Největším dárcem je Estonsko. Německo je 8.místě.

Prostořeká ministryně obrany Jana Černochová vypustila myšlenku o vojenské základně USA na území ČR. S ohledem na to, že USA o nic takového nepožádaly, bylo to klasické diplomatické faux pas. Užitečné to bylo alespoň v tom, že tím spustila mediální hysterii, ve které se v podstatě celá politická scéna odkryla. Včetně Babiše, který se samozřejmě vymezil proti. Nemůže mě nenapadnout, komu si tím řekl o podporu v prezidentské volbě. 

Do druhého kola prezidentských voleb ve Francii postoupil stávající prezident Macron a Marine le Pen. Tuto neděli se uskuteční 2.kolo, ve kterém se přepokládá vítězství Macrona. Někdo docela vtipně poznamenal, že Francouzi mají podobnou volbu, jako kdybychom my volili mezi Hamáčkem a Majerovou Zahradníkovou.

21.dubna slaví 96.narozeniny Alžběta II. Je stále ve velmi dobré kondici a stále důstojně vykonává svůj úřad. Zároveň oslavila 70 let na trůnu. Přejeme jí hlavně zdraví, a ještě další léta života.

21.dubna oslavil narozeniny (75.) Iggy Pop. I jemu přejeme vše dobré.

Dnes 22.dubna slaví 85. narozeniny Jack Nicholson. Vše nejlepší skvělému herci a hedonistovi.

20.dubna 2015 začal Ovčáček oficiálně hledat článek Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“, který nikdy nenapsal. Ani po dvojím odsouzení za šíření lží se Zeman nebyl schopen rodině Ferdinanda Peroutky omluvit.

Jak hodnotíte tento příspěvek?Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 4 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 10 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved