Od pátku do pátku 19/22

Pátek 13. je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Chorobná obava z tohoto data se nazývá paraskavedekatriafobie. Jedná se o speciální formu fobie.

Dana Drábová celý týden hlásí, že radiační situace na Ukrajině je normální. Volodymyr Zelenský žije. Putin bohužel také.

Válka na Ukrajině stále pokračuje. Ani jedné straně se nedaří získat nějaká další území. To se dá považovat jako úspěch Ukrajinců, kterým se tedy daří odrážet ruské útoky. 

Celý svět s napětím očekával projev Putina při vojenské přehlídce 9.května. K překvapení  všech neřekl vůbec nic.

Finsko a Švédsko v nejbližších dnech pravděpodobně požádají o členství v NATO. Obyvatelé obou států ještě před půl rokem se členstvím nesouhlasili. Dnes má vstup do NATO podporu více jak 75% obyvatel. Putinova snaha o oslabení a rozdělení NATO se povedla. Plnohodnotný vstup Finska a Švédska se čeká sice až za rok, NATO jim ale dá garanci bezpečnosti okamžitě. Obě země mají plně kompatibilní armády s armádami NATO.

Foto: Tiskový odbor kanceláře prezidenta

Zeman jmenoval guvernérem ČNB Aleše Michla, bývalého poradce Andreje Babiše. Koruna na tento fakt reagovala postupným oslabením vůči Euru a dolaru o cca 1Kč. ČNB musela intervenovat na devizových trzích. Před jmenováním Michla varovali všichni ekonomové i politici. Všichni spekulovali, proč to Zeman udělal. S největší pravděpodobností jediným důvodem byla snaha škodit, zviditelnit se a vyvolat alespoň negativní reakci. Když není schopen vyvolat pozitivní. 

13.května 1717 se narodila Marie Terezie z rodu Habsburků, královna uherská a královna česká. Tato slavná panovnice má zásluhu na mnoha pozitivních věcech, známá je především tím, že zavedla povinnou školní docházku. 

Zpráva pro zahrádkáře. Letošních „Zmrzlých mužů“ (Pankrác, Servác, Bonifác) se již netřeba bát. Noční teploty nikde v Čechách neklesnou pod nulu, a tak můžeme sázet květiny a zeleninu jako o život.

Hezký zahradnický víkend.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved