Od pátku do pátku

Prezidenta Zemana přemístili v ÚVN na pokoj dlouhodobé péče, na kterém jsou povoleny návštěvy. Jako první ho kromě trestně stíhaného kancléře Mynáře, navštívil trestně stíhaný premiér v demisi Babiš. Ten několikrát zopakoval, že prezident je v nejlepší kondici a naplno pracuje.

Ve středu 17. listopadu jsme oslavili 32. výročí Sametové revoluce a 82. výročí Dne studentstva. 

Letos se oslavy podle mnoha vyjádření konaly v povznesené náladě s velkým očekáváním do budoucna. Především ze strany demokraticky orientovaných obyvatel.17.11. vyhrály Barbora Krejčíková společně s Kateřinou Siniakovou Turnaj mistryň. Pohár Martiny Navrátilové jim předala Martina Navrátilová. 

17.11. navštívil budoucí premiér pan Petr Fiala prezidenta Zemana v ÚVN. Ten slíbil, že ho bude jmenovat premiérem v pátek 26.11. na zámku v Lánech. Potom si chce dalších 10 dnů povídat postupně se všemi navrženými ministry bez ohledu na současnou kritickou pandemickou situaci, kterou vláda v demisi v podstatě neřeší.

Prezident Zeman v rozporu s Ústavou České republiky prohlásil, že jednoho z ministrů „vetuje“. Tento institut naše ústava nezná a tuto pravomoc prezidentovi neumožňuje. Vetovat může pouze zákony.

Kandidát na premiéra Petr Fiala z ODS reagoval na kritiku prezidenta Miloše Zemana mířenou proti jednomu z navrhovaných ministrů. Neuvažuje podle svých slov o tom, že by seznam kandidátů na členy kabinetu měnil. 

Od středy je ČR opět „Best in Covid“. V úterý bylo pozitivně testováno 22.511 lidí, což je absolutní rekord od začátku pandemie v březnu 2020. 

Americká internetová společnost Google bude platit francouzské tiskové agentuře Agence France-Presse (AFP) za obsah. Google ve středu oznámil, že s agenturou podepsal pětiletou smlouvu. AFP a Google ve společné tiskové zprávě uvedly, že budou také spolupracovat na projektech, jako je například ověřování faktů. „Tato dohoda je uznáním hodnoty informací,“ sdělil ředitel AFP Fabrice Fries.

Nevpustit demonstranty při návštěvě čínského prezidenta v Praze v roce 2016 na Hradčanské náměstí bylo nezákonné. Rozhodl o tom ve čtvrtek pražský městský soud, který zrušil souhlas magistrátu s uzavřením místa kvůli bezpečnosti státní návštěvy.

Společnost Milion chvilek vyzvala politické strany ke shodě na demokratickém kandidátovi na prezidenta. Pokud se volby budou konat v řádném terminu, uskuteční se v lednu 2023.

Dnes se v krematoriu ve Strašnicích uskuteční poslední rozloučení se zesnulým Meky Žbirkou. Mužem, který ani v těch nejtrapnějších dobách, nebyl trapný.  

S ikonou slovenské populární hudby se přijede rozloučit ikona české politiky Zuzana Čaputová.

Adresa: pod Barrandovským mostem u pravého pilíře. Průzkumy ukazují, že nemovitosti, které jsou už teď za „raketu“, ještě zdraží, a to až o 19 %, údajně kvůli vzrůstajícím cenám stavebního materiálu. 

Pane premiére, vstáváme a klademe! Čeho se lze ještě dočkat v zemi, kde se premiér bojí vlastních občanů a klade věnce za kuropění?

Žena s kolty proklatě nízko u pasu. Policistka Šárka Havránková má namířeno na trůn největší mezinárodní policejní organizace Interpol; o tom, zda z něj sesadí jihokorejského prezidenta Kim Čong-jang, se rozhodne do konce listopadu. 

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 1 měsícem
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 2 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 3 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 5 měsíci
View on Instagram |
4/4


To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved