Od pátku do pátku 31/22

Radiační situace je v celé Evropě i nadále naštěstí v normě. 

Volodymyr Zelenský žije. Putin bohužel taky.Tento týden Rusové povraždili více jak 50 zajatců z pluku Azov. Ve věznici, ve které je zadržovali vězně shromáždili v jedné hale a uvnitř nechali vybuchnout bombu. 

Ukrajinci pomalu zahajují protiofenzivu na jihu Ukrajiny směrem na Cherson. Doufáme, že budou úspěšní.

Z Oděsy vyplula první loď s ukrajinským obilím. Bezpečně doplula do Instambulu, kde byla zkontrolována OSN, Turky a Rusy. Dále je na cestě do Libanonu.

Událostí týdne byla návštěva předsedkyně americké Sněmovny Reprezentantů Nancy Pelosi na Taiwanu. Setkala se se všemi vrcholnými představiteli země. Čína na protest proti této návštěvě uspořádala velké armádní cvičení kolem Taiwanu včetně ostrých střeleb. Pět balistických střel dopadlo do japonských výsostných vod. Schyluje se k další Ukrajině tentokrát v Jihočínském moři? Snad ne. V oblasti operují dvě americké letadlové lodě s doprovodem. 

CIA zlikvidovala nejvyššího představitele teroristické sítě Al-Kaidá Ajmána Zawahrího, který se skrýval v Kábulu. Byl zlikvidován pomocí dronu a speciální střelou. Nikdo další nebyl při likvidaci zraněn.

Hasičům se po 9 dnech hašení podařilo dostat požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Nicméně cca 1000 hasičů za pomoci helikoptér požár dohašují.

Babiš pokračuje ve své štvavé kampani s obytným vozem. V Třeboni ho lidé odmítli pustit na náměstí a bez milosti ho vypískali. Na jiných místech se mu podařilo vystoupit, ale všude je „vítán“ pískotem. Situace se začíná vyostřovat, protože protestujících je čím dál víc a Babiš je čím dál agresivnější.

31.7.1912 se narodil významný americký ekonom Milton Friedman, nositel Nobelovy ceny za svůj výzkum analýzy spotřeby, měnové historie a teorie a složitosti stabilizační politiky.

2.8.1990 Irácká armáda přepadla Kuwait a zahájila tak Válku v Zálivu. ČR se účastnila následného osvobozování Kuwaitu jako člen koalice demokratických zemí. Armáda si vydobyla velmi dobrou pověst.  

2.8. oslavila 73.narozeniny známá česká režisérka a dokumentaristky Olga Sommerová. Přejeme vše nejlepší.4.srpna 1992 zemřel Kardinál František Tomášek, arcibiskup pražský a primas český. Byl velmi respektovanou osobností a byl znám svým nesmlouvavým postojem vůči komunistům za což byl v 50.letech vězněn. 

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved