R.I.P. Popelko

Zemřela Libuška Šafránková. Vždy jsem o ní mluvil jako o Libušce. Osobně jsem ji neznal. Odešel kus mého světa.  S Popelkou jsem vyrostl a žil dlouhá léta. Jen málokdy jsem její sledování o vánocích vynechal. 

Byla pro mě součástí svěrákovsko-smoljakovsko-cimrmanovského světa inteligentního humoru, laskavosti, krásné češtiny. Na první pohled obyčejného, neokázalého, civilního herectví, na druhý pohled velkého mistrovství.Nepamatuji se, že by hrála v něčem vyloženě bolševicky trapném. Nikdy, ani po roce 1989 se nepletla do politiky, s nikým si nezadala. 

Byla to samozřejmě především Popelka, ale pokud se podíváme na její filmografii, uvidíme ji především v komediálních rolích, mnohdy s Josefem Abrhámem. 

Libuska_Safrankova
Foto: Machete Producciones

Byla to žena velmi kultivovaná a krásná. 

Odešel kus české kultury posledních desetiletí.  Říká se, že o mrtvých jen v dobrém. Já říkám, že o Libušce VŽDY jen v dobrém.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved