Samet 2.0

Nevím jak Vy, ale mám tak trochu podobný pocit jako v listopadu 1989. Jakoby přicházela taková malá Sametová revoluce 2.0. Doufám jen, že to ve výsledku nebude jenom jakoby.

Vyhráli jsme volby, máme reálnou šanci se zbavit Babiše. Každopádně máme pohodlnou většinu v parlamentu a teoreticky můžeme na něj tlačit, aby se choval relativně slušně.

Máme šanci vyčistit státní orgány od jeho podržtašků, co kryli jeho levárny a pomáhali mu čerpat neoprávněné dotace. Myslím, že se jich určitě bude pár desítek, kteří jsou také zralí na trestní oznámení.Chovám naději, že by se policie a Státní zastupitelství mohlo odhodlat, sebrat odvahu a dát Babišovi i nám šanci, aby se obhájil u soudu. Není to volání po pomstě. Ten soud je strašně důležitý pro morální zdraví společnosti. Je třeba neudělat stejnou chybu jako v roce 1990, kdy jsme nechali bolševiky beztrestně prosublinovat z politbyra do ekonomiky. Bolševik přežil v parlamentu dalších 32 let. Babiš je toho důkazem. Pokud se obhájí, budiž. 

Lékaři prohlásili Miloše Zemana za neschopného vykonávat úřad prezidenta. Konečně. Reálně už tato situace trvá cca 2 roky. (Podle mě již 8,5 roku….). Přiznávám, že jsem dlouho nevěděl k čemu je ten Senát dobrý. Poslední 3 roky už to vím. Jako pojistka ústavního pořádku. Už moudří muži v roce 1776, když zakládali USA věděli, co dělají. Mocenské váhy a protiváhy jsou nezbytně nutné.

Vypadá, že jsme se zbavili i Zemana a jeho kamarily. Ta si z něho udělala figurku na krytí svých pochybných kšeftů a pomoc Rusům a Číňanům u nás rozšiřovat vliv. Tím, že ho dohnala jeho životospráva snad budou mít po ptákách. Nebudu pokrytec, jako většina lidí, která se k čemukoliv v mediálním prostoru vyjadřuje. Každé vyjádření uvozují větou, že přejí panu prezidentovi pevné zdraví, uzdravení….blablabla. 

Otevřeně říkám, že mě Zemanovo zdraví vůbec nezajímá. Zajímá mě zdraví naší země. Nebo teda do té míry, aby se jeho stav do cca 30. listopadu nezměnil, aby mohla být jmenovaná nová vláda, která začne okamžitě pracovat. Například na státní rozpočtu, opatřením v souvislosti s Covidem, předěláním NPO (Národní plán obnovy), přípravě předsednictví EU.

Takže máme naději, že pokud bude politická reprezentace schopná se dohodnout na kadidátovi proti Babišovi, budeme mít i po 13,5 letech naději mít normálního prezidenta (druhé funkční období Václava Klause bez obalu srovnávám s hrůzou jménem Zeman).  K tomu ale bude asi tak 50 bezvýznamných potenciálních kandidátů muset potlačit svoje ega, aby se netříštily síly proti Babišovi. Vlastně přeji Zemanovi zdraví do té doby, než se podaří vyprofilovat reálného protikandidáta Babišovi. A aby ho marketéři stačili zpropagovat.

Třetí skvělá věc, která se povedla je to, že se komunisté po 32 letech konečně nedostali do sněmovny. Až se jednou bude hodnotit éra Babiše, bude hodnocen pozitivně za to, že vyluxoval bolševikovi voliče. Alespoň jedna pozitivní věc.

Představa, že ve Strakově akademii vládne Petr Fiala a na Hradě normální prezident…….. se mi zdá být až snová.

Co kalí mou radost je, že voličů Babiše, Okamury, Volného a bolševika je v tomto okamžiku více, než voličů demokratických stran a tím i demokratického prezidenta.

Je třeba být ostražitý. Neuděláme si jen tak pro radost jeden retro mejdan na Václaváku s klíči?

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 1 měsícem
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 2 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 3 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 5 měsíci
View on Instagram |
4/4


To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved