Telefon v kapse

Předesílám, že rozhodně nejsem hypochondr a že netrpím kancerofobií, ale některé věci nedělám. Nekouřím, jím málo smažených jídel, piju málo tvrdého alkoholu, neopaluji se. To jsou všeobecně známé věci, které přispívají k prevenci rakoviny. Samozřejmě, že dodržování uvedených pravidel Vás před rakovinou 100%ně neochrání, ale rozhodně k ní nepřispějí.Absolvoval jsem velmi zajímavé školení. O tom ale povídat nebudu. Školitel byl mladý pán něco kolem 30 let. Jednalo se o školení o jedné ze sociálních sítí, takže opakovaně používal mobilní telefon, aby nám některé informace názorně demonstroval, jak věci fungují na PC a jak na mobilu. Pokaždé si telefon vrátil do své pravé kapsy od upnutých kalhot. Školení trvalo 4 hodiny. Cca 1 hodinu ho používal, zbytek času t.j. cca 3 hodiny mu telefon vesele zářil do slabin. 

To je jedna za dvou věcí, které v souvislosti s mobilním telefonem nedělám.

Zásadně nenosím mobilní telefon v kapse u kalhot. Ani v zadní. Pokud si projedete web a vyhledáte si klíčová slova související se zářením mobilních telefonů a jejich účinky na naše zdraví, zjistíte zajímavé věci. Musím přiznat, že jsem nenalezl ani jednu studii nějaké renomované institute, která by jasně, nezpochybnitelně definovala nemoci, které záření z mobilu způsobuje. Naleznete ale přehršel informací o tom, že záření zahřívá mozek. Záření zahřívá varlata a způsobuje zpomalování pohybu spermií. Bylo provedeno mnoho studií na laboratorních zvířatech, která byla dlouhodobě vystavena stejnému záření, která generují mobilní telefony. Začaly se u nich vyskytovat různé druhy rakoviny. Ve statisticky významných číslech. 

Nám, fine50, už asi nevadí, že by se pohyb našich spermií zpomaloval. Ostatní důsledky ionizujícího záření nám rozhodně štěstí nepřinesou. Každý centimetr, o který je náš mobil dál od našeho těla, je dobrý.  

Pokud telefon v kapse kalhot nosíte, jedná se rozhodně o dlouhodobé záření. Testovaná zvířata byla ionizujícímu záření vystavena vždy po dobu 8-9 hodin denně. 

Kolik hodin denně máte svůj mobil v kapse? 

O účincích zapnutého mobilu na nočním stolku během spánku příště.

To je ta druhá věc, kterou zásadně nedělám.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *