To se asi nesmí říkat….

Jsem homo politicus. Zajímám se o to co se kolem mě děje. S ohledem na to, že se blíží volby do poslanecké sněmovny jsem jako většina naší populace vystaven kampani, které se v podstatě nelze vyhnout. 

A tak jsem se donutil, ano bylo to na hranici fyzického násilí vůči vlastní osobě, dívat na volební debatu. Letos už druhou. Dlouhodobě tvrdím, že volby jsou soutěž podprůměrných o hlasy  méněcenných. Souhlasím totiž s výroky profesora Höschla, které zopakoval Miloš Zeman. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní, nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. 

Nebojte, platí to o všech národech.

A přesně na ty,  je zaměřena volební kampaň a vše, co s ní souvisí. Včetně televizních debat. 

Pokud se podívám podrobněji na osm politiků, kteří jsou leadeři stran definice prof. Höschla by se dala aplikovat i na ně. Minimálně polovina z nich je evidentně chudá duchem. 

Souvisle a věcně odpovídat je schopna pouze polovina z nich (Fiala, Rakušan, Okamura, Hamáček). 

Jeden z nich (Hamáček) se ale vyznačuje tím, že není podprůměrně inteligentní a umí se docela dobře naučit dostatečné množství líbivých frází. Jenom trochu vzdělaný člověk ale při třetí větě pozná, že jsou to jenom bezobsažné fráze. Ale relativně dobře podávané.

Druhý (Okamura), je vynikající demagog. To on je prototyp politického podnikatele. Dobře si spočítal, kolik peněz inkasuje za to, když se dostane do parlamentu a maká na tom. Má tu politickou stranu jako svojí firmu. Vysoce výdělečnou. Jenom mě ale trochu děsí, že začal vykřikovat, že chce do vlády.

O zbylých čtyřech jenom krátce. Babiš, nekompetentní, nevzdělaný uřvaný chaot, bezcharakterní komouš a STBák. Filip, odulý,  bezcharakterní starokomunista a STBák. Šlachta, smutná postava, která by mohla stát modelem snad pro všechny vtipy o blbejch policajtech. Majerová je žena a tak budu alespoň trochu galantní. Pavlačová ukřičená ženská bez obsahu.

Nejděsivější na tom je, že ti o jejichž hlasy se bojuje, rozhodují volby a tím i směřování naší země. I o Brexitu rozhodla z velké části zmíněná skupina populace. I o tom, že nám v současnosti vládne to, co nám vládne je výsledek volby těchto lidí.

Jediné, co nám zbývá je přesvědčit co nejvíce lidí od nás, z té druhé poloviny národa, aby šli k volbám a pokusili se se současnou situací něco udělat.Snad jsem i dostatečně jasně naznačil, kdo že je ta volba.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNového prezidenta budeme mít za

Nejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved