Trocha krásy v předvolební době

Nevím jaké máte pocity, když se v poslední době podíváte na zprávy, televizní debaty nebo projedete Twitter (jak jsem psal v článku Volby).

Moje pocity jsou dost hrozné. Nejen z toho co vidím, ale i slyším a čtu. Pokud se necítíte dobře, psychologové doporučují, že velmi pomáhá číst něco uklidňujícího, myslet na něco pozitivního, dívat se na hezké lidi nebo hezké obrázky.

Mám pro Vás něco, co splňuje všechna doporučení psychologů.

Sledujte návštěvu papeže na Slovensku.

Když vidím slovenskou prezidentku, vyvolává to ve mě naději a optimismus, že existuje možnost, že i my bychom mohli mít důstojného prezidenta nebo prezidentku. Doufám jen, že toho budeme schopni. Když to dokázali na Slovensku…….

Foto: Ludvík Hradilek

Poselství její i papežovo je pozitivní. Bez zloby, zášti, nepřátelství. Na úrovni. Je povzbuzující (i když s papežovými silně levicovými názory nesouhlasím). Vyvolává to ve mě naději, že když budeme mít podobnou hlavu státu, budou k nám zase jezdit významné osobnosti na státní návštěvy a budeme v centru dění. A naše hlava státu bude zase reprezentovat a bude zvána do jiných zemí než je Čína nebo Rusko. 

A nyní bez genderové a politické korektnosti. Dívat se na slovenskou prezidentku je estetický zážitek. Řekněme si otevřeně, je to opravdu hezká žena. Myslím, že i ženy se zájmem a v pozitivním duchu diskutují o ní a jejich outfitech (mimochodem vždy vkusných a decentních). Zároveň se chová jako dáma. Což se o našich ženách ve vrcholových funkcích říci nedá.

Pamatuji si, jak jsem se Slovákům kdysi vysmíval, že oni mají Mečiara. Teď si pomalu připadám jako ten švec v pohádce Pyšná princezna, jak si chodil zatancovat a zazpívat do sousední země.

Přeji hezké pokoukání a optimistické čtení.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved