Nevíte co to slovo znamená? Je to slovo, které se brzy stane běžně používaným. Jedná se o transplantaci mezi živočišnými druhy.

Postupem věku cítíme, že je stále méně věcí, které nás dokážou úplně rozhodit. Po delší době se mi to stalo minulý týden.Vědci, konkrétně lékaři zveřejnili objevy, které se týkají transplantací orgánů.

V USA proběhl první úspěšný pokus o transplantaci ledviny. To není nic nového, protože ledviny se transplantují již od roku 1954.

Transplantace, o které mluvím je první úspěšná transplantace ledviny od dárce, kterým bylo prase. Transplantace byla provedena mimotelně a na klinicky mrtvém člověku, který je připojen na přístroje bez šance na přežití.

Jeho moudří příbuzní povolili použít tělo na pokusy.

Lékaři připojili ledvinu do krevního oběhu mimo tělo a ona začala normálně fungovat. Vylučovala moč stejně jako naše vlastní ledvina a hlavně tělo pacientky ji standardně přijalo jako standardně přijímá od lidského dárce.

Vepřík byl geneticky trochu upraven. Normální prase má odlišný jeden sacharid, který lidské tělo neobsahuje a tak by orgán odmítlo. Bez tohoto sacharidu tělo nemá problém orgán přijmout a ten nemá problém v lidském těle normálně fungovat.

Podle několika lékařských kapacit se jedná o naprostý průlom nejen v oboru transplantací, ale medicíny vůbec. 

Tento objev neznamená, že by lékaři obratem začali lidem transplantovat ledviny od prasat. Nicméně výzkum a vývoj pokračuje stále rychleji a tak bychom se transplantace ledviny od prasete mohli dočkat ještě za naších fine50 životů jako běžného lékařského zákroku. 

Musí se vyřešit ještě celá dlouhá řada problémů, ale jako jsou otázky životnosti orgánů, etických otázek a podobně, ale je to nová naděje pro lidi čekající na transplantaci ledvin a do budoucna pravděpodobně i dalších orgánů. Možná je to naděje i pro nás fine50 až nám bude zdraví méně sloužit.

Je symbolické, že lékař, který je vedoucím výzkumu, který xenotransplantaci provedl, má sám transplantované srdce.Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 2 měsíce
View on Instagram |
1/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 3 měsíce
View on Instagram |
2/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 8 měsíců
View on Instagram |
3/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakonec jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakonec jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved