Zralá inteligentní krasavice – ohrožený druh

Průzkumy říkají, že muži si vybírají ženy primárně podle vzhledu. Pro ženy je při výběru protějšku hlediskem především přístup ke zdrojům, jinými slovy, jak je muž schopen partnerku a potenciální potomky zajistit. Z tohoto hlediska a při zjednodušené aplikaci takových pravidel by byly většinou krásky zadané, zatímco ošklivky tzv. na ocet. Jenže realita, aspoň kolem mě, se zdá být naprosto odlišná.

Pomíjivost krásy

Když si vezmeme, jak jsou hodnoty jako krása, půvab, ladné křivky a obecně ženská přitažlivost pomíjivé, je způsob výběru u mužů tak trochu na povytažení obočí. Ale evidentně to funguje, protože lidstvo nevymírá, spíš naopak. Tomu nahrává samozřejmě jakési evoluční rozvolnění morálky, kdy partnerka není pro muže žádné dogma, které by nemohl opustit. Obměna partnerů probíhá ve vyspělém světě čím dál tím rychleji. Není divu, když už nejde o boj o čisté přežití, ale spíš obohacovat svůj život a užívat si ho, co to jde.Ženy jsou tedy v kontextu výše zmíněného poměrně znevýhodněny, protože jejich přitažlivost netrvá věčně, ani ne dlouho. Vždyť opět statisticky od 30. roku života žena stárne a její šance u mužů pomalu klesají. A navzdory vymakanému kosmetickému průmyslu a zdravého životního stylu, kdy si ženy prodlužují svůj mladistvý vzhled, jejich pel i tak odchází a v kurzu dříve nebo později budou zase ty mladší.

Naopak muži mají na získání svého kreditu času neúměrně více. Vlastně většinu svého života! Mají čas vyzrát profesně i společensky, jejich nejlepší léta přicházejí právě po třicítce. Ne náhodou zdroje přicházejí ruku v ruce s kariérním růstem.

Když je ti FINE50

Zatím jsme se pohybovali v kategorii řekněme mladých vztahů. Ale představme si: 

jestliže už na samém začátku byla řeč o nějakém znevýhodnění ne příliš pohledných mladých žen, co je to proti tomu, jak si potom stojí na trhu přitažlivosti ženy ve věku fine50?! Byť pohledných, udržovaných, ale padesátiletých! 

Chtělo by se říci/napsat, že tady přeci přicházejí na řadu už jiné hodnoty, než jsou krása a sexappeal, řekněme třeba zkušenosti, tolerance, duševní zralost…Ale muži bohužel myšlenku na spojení s krásnou bytostí neopouštějí ani ve svém zralém věku.

Ba co hůř – tady najednou kromě mládí a krásy žen přestává fungovat i fenomén mužských zdrojů. S těmi už muži fine50 před ženami fine50 nemohou tolik omračovat, neboť ty už si zralé ženy zpravidla opatřily za svůj život samy. A muži si v tomhle narovnaném boji najednou nevěří.

A tak se nám na vztahové trhu poněkud hromadí udržované, tedy svým způsobem stále krásné, inteligentní ženy. Ženy, co nehledají už zdroje a nejde o jejich přežití, ale o touhu užít si život a případně ho spojit s někým, kdo to má podobně. Prostě se vzájemně obohatit.

Příliš zralá na lásku

Znám spoustu báječných a ve své zralosti krásných žen – mladších, ale i vrstevnic a starších. Bab, co jsou stále pohledné a k tomu mají i nakoupeno. Přesto single. Některé dobrovolně, některé ne úplně. Většinová zpověď těch, co po vztahu touží, ale nenacházejí, je, že muži si na ně prostě netroufají. V podstatě nezávislá žena, co už ví, co od života chce, a co naopak může ona poskytnout, se mužům jeví jako podezřelá. Jako by mužům dalo mnohem méně práce zaimponovat mladé nezkušené krásce a předvést před ní tanečky s kreditními kartami než zabojovat o zralou zkušenou ženu s vlastními zdroji.

Možná na tomhle jistém vychýlení rovnováhy na poli vztahů generace fine50 má podíl více skutečností a okolností. Snažím se je vnímat a porozumět jim, ale jediné, co mě teď napadá, je, že si společnosti musí projít nějakým přirozeným vývojovým stádiem, ve kterém se usazují nové vzorce rolí mužů a žen.

A o tom zase příště.Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hodnotilo: 16

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekVěra Zacharova

Před 1 rokem

Irenko jako vždy Tvoje články jsou opravdu krásné nebo přímo vynikající máš úplnou pravdu v tomto článku pořád si říkám že bys měla napsat knihu kterou by si určitě každá žena koupila já první moc Ti za ty Tvoje články děkuji jsi opravdu vynikajici spisovatelka ještě jednou moc děkuji Věra

Jan Štíhel

Před 1 rokem

Dovolím si zareagovat na tento článek z pohledu muže, pro kterého ženy hrají v životě velkou roli. A předem se omlouvám, jestli se některé ženy svými názory dotknu.

Za prvé. Příroda to divně zařídila, a zatímco muži zrají, ženy stárnou. Z mladé ženy pro muže vyzařuje úplně jiná energie než ze starší. A s tím prostě nic neuděláte.

Za druhé. Ženy v Čechách neumějí stárnout. A nejen v Čechách, ale i v Německu, Rakousku, Holandsku a jiných západních zemích. Částečně za to může genetická výbava a částečně životní styl. Soustřeďme se ale na ženy České. Těch elegantních, udržovaných, hezky oblečených v Čechách moc nepotkáte. Vlastně skoro žádné. Koho tedy potkáte? Strhanou, zapšklou obtloustlou nezajímavou osobu s tlustým zadkem narvaným v džínách, přes které přetékají špeky. Moc příkré hodnocení? Omlouvám se, ale takto to vidí muž, který si žen hodně všímá.

Za třetí. Česká zapšklost se týká samozřejmě i žen. Češi se tváří přinasraně za všech okolností. A sveřepě stažená ústa a podmračené obočí ženě na kráse nepřidá.

Za čtvrté strava. Myslím že u nás hraje pořád silnou roli. Knedlíky, smažáky a hory masa k ladné figuře rozhodně nepřispějí. Pozoruji, co si lidé dávají v restauraci či co vkládají do nákupních košíků.

Za páté za to můžeme i my muži. Nestaráme se o ženy dobře, nemotivujeme je k tomu, aby o sebe pečovaly. Nedivme se tedy, že nám ženy stárnou před očima.

A jaký je tedy pro mě ideál ženy, která umí stárnout? Žena udržovaná ne množstvím kosmetických přípravků, ale vyváženou stravou, pohybem, radostí ze života. Žena elegantně oblékaná (proboha fakt ne v džínách, když mám velký zadek). Žena, ze které nevyzařuje utahanost životem, ale zralost a životní moudrost.

A teď už vidím ty komentáře k mému článku. A kde jsou v Čechách pořádní muži? Ano, to samé, co jsem napsal o ženách, mohu klidně obrátit i na muže. Takže se to vlastně týká nás všech.

Přeji krásný den

Honza

Andrea V

Před 1 rokem

Vážený pane Honzo,
lidé obecně stárnou neradi. Někteří své stárnutí přijmou s grácií, někteří nikoli. Ti, kteří své stárnutí vnímají jen jako zvyšující se věk, jsou krásní, upravení ač je jim třeba 100. Poté jsou zde ti, kteří se nedokážou smířit s tím, že jsou 40+, 50+, 60+,70+ .... a nechají do sebe píchat, řezat apod. A pak jsou tací, kteří nepovažují za svou životní prioritu vypadat a cítit se dobře i ve vyšším věku. Kam se zařadíme my, je na nás. Lze obecně říci, že stárnutí není žádná hitparáda, to si přiznejme, Není dáno věkem, jestli je žena upravená, elegantní. Nikdy jsem se hluboce nezabývala tím, jaké jsou obecně české ženy či jací jsou čeští muži. Nemyslím si to, co Vy, že české ženy jsou zapšklé, neupravené, nejsou elegantní. . Je mi 50 a považuji za ženu, která má vkus a styl. Elegantní jsem, kdy je třeba, dávám si pozor na to, jak žiji, co jím a jak funguji, Směji se ráda, pozitivně myslím. Takové ženy a muže mám i ve svém okolí. Myslím si, že jsem klasická česká žena, nicméně je pravdou, že Češky jsou světem vnímané jinak. Mám příhodu: Nedávno jsem si byla koupit sluneční brýle, obsluhoval mne muž, který dlouhou dobu žil v Itálii. Pan prodavač/majitel si mne prohlížel a po chvíli řekl: "Vy nejste Češka, že ne?" má odpověď "Jsem ....od narození", druhá jeho otázka: "Ale Vy nežijete v Čechách" a má odpověď: "Žiju" a jeho reakce: "To jste teda ale divná Češka" a má otázka: "Proč?" a jeho odpověď: " Protože máte styl a vkus" a doplnil, "Nechci se Češek dotknout, ale ony vůbec nemají vkus". A hotovo. ..... Nicméně, dovolím si ještě komentovat Vaši poznámku týkající se velkého zadku v narvaných jeans, Bohužel, je stále více mladých žen, slečen, které svůj velký tučný zadek s přetékajícími špeky narvou do jeans, do mini a ukážou světu ještě vypasené bříško, nevnímají okolí a jsou zpruzelé od samého rána. Ládují se ve fastfoodech a ve škole z tělesné výchovy jsou osvobozené, protože jsou prostě líné. Takže, v čem by střední a starší generace ( 30+.....) měly udělat změnu je to, dokázat na tu mladou generaci působit tak, aby žila stylem, který z nich ve třiceti neudělá protivné, zapšklé tlustoprdy s rizikem infarktu, Být pro ně vzorem. Tak tedy: Žijme spokojený, zdravý, veselý život, buďme krásní pro sebe, pro okolí a jestli máme velký zadek, tak s ním pořádně zavrťme. Andrea

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Pardubice mají konečně důstojné centrum kultury. 👍🏼 #automatickemlyny mají úžasné charisma! Díky všem, co se zasloužili. 👏 #gocarovagalerie #gampa #sfera #silo #muzemedoporucit
Pardubice mají konečně důstojné centrum kultury. 👍🏼 #automatickemlyny mají úžasné charisma! Díky všem, co se zasloužili. 👏 #gocarovagalerie #gampa #sfera #silo #muzemedoporucit
Pardubice mají konečně důstojné centrum kultury. 👍🏼 #automatickemlyny mají úžasné charisma! Díky všem, co se zasloužili. 👏 #gocarovagalerie #gampa #sfera #silo #muzemedoporucit
Pardubice mají konečně důstojné centrum kultury. 👍🏼 #automatickemlyny mají úžasné charisma! Díky všem, co se zasloužili. 👏 #gocarovagalerie #gampa #sfera #silo #muzemedoporucit
Pardubice mají konečně důstojné centrum kultury. 👍🏼 #automatickemlyny mají úžasné charisma! Díky všem, co se zasloužili. 👏 #gocarovagalerie #gampa #sfera #silo #muzemedoporucit
9 měsíců ago
View on Instagram |
1/4
Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
Malé připomenutí, #leto je nádherné! 👍🏼☀️
1 rokem ago
View on Instagram |
2/4
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
Zdá se, že konečně dorazilo jaro❗️ 😎
2 roky ago
View on Instagram |
3/4
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
Žádné nové lajky ani followeři? Jak chcete! 😀 Řekli jste si o to sami! Dáme těžší kalibr. Co třeba #mops pro začátek?
2 roky ago
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved