Apple unboxing III. Druhé dojmy z iPhone

Držím telefon v ruce a je opravdu hezký. Apropos, zapomněl jsem říct, že jsem nešel rovnou do novinky iPhone 12, ale jsem o stupínek níže - iPhone 11. iPhone 12 se vrací k ikonickému “hranatému” designu, který mi opravdu konvenuje. Ale.

Budu zcela upřímný, proč jsem si Ježíškovi nenapsal o to nejlepší, co Apple nabízí. Pokud bych totiž nakonec nenašel v Applu zalíbení a chtěl se vrátit zpátky do prověřených vod, bral jsem ohled na to, aby návrat finančně bolel co nejméně. 

Není třeba být 100% INNavíc, a to mám zkušenost i s konkurencí, se jednotlivé modely neliší zase o tolik. Výrobci se v rámci prodeje  předhánějí v PR a marketingových kampaních, že to co právě teď přinášejí na trh je něco, co nejenom zeměkoule, ale celý vesmír nepoznal a bez čeho nemůžete žít. Pravdou je ale to, že se vždy jedná jenom o malý evoluční krůček zabalený do nabubřelých barevných prezentací šéfů společností. Oni tam dají nový čip, lepší světelnost fotoaparátu, o malinko lepší display. To je všechno pravda. Ale běžný uživatel to při běžném provozu nepozná. Každý nový čip je minimálně o 50% rychlejší než ten loňský. Pokud se na to podíváte realisticky, tak s trochou nadsázky Vám ten o 50% rychlejší čip ušetří při běžném použití přibližně 10 vteřin času při prohlížení webu v metru. Ročně. No nekup 10 vteřin za 6.500,-Kč. To je cenový rozdíl mezi tím nejlepším a skoro nejlepším.

Výpočetní středisko v kapse

Každý, kdo má v kapse smartphone od “lepšího” výrobce, kterému se říká “vlajková loď” má v ní přibližný počítačový výkon sálového počítače z roku 1983. Takový sálový počítač i s periferiemi zabíral halu přibližně o velikosti půlky fotbalového hřiště. Na jednom takovém jsem na ČVUT daném roce prezentoval svou maturitní práci z programování. Tím chci říct, že veškerý výkon Vašeho smartphonu využijete jenom minimálně.

Malá poznámka ještě k tomu designu. Pokud si porovnám design špičkových značek a jejich high-endových telefonů, je jejich design jiný, ale oku rozhodně lahodící. Takže dnes už vlastnictví telefonu od Applu není až taková výjimečnost. O designu MacBooku si budeme povídat v dalším příspěvcích.

Nevím jak Vás, ale já jsem vůbec netušil, jak mě bude bavit o mém  přechodu na novou Applí platformu bavit psát. Původně jsem měl i plánu napsat jeden článek o iPhone a jeden o MacBooku a už je to druhý článek o telefonu a třetí celkově.

Příště už to fakt bude něco o uživatelském přechodu a o aplikacích.

Související články

Apple unboxing I. >> Apple unboxing II. První dojmy z iPhone >> Apple unboxing III. Druhé dojmy z iPhone >> Apple unboxing IV. Třetí dojmy z iPhone

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnotilo: 0Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekTo, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved