Jen neunudit šatníkem k smrti

Jak je zmíněno v úvodu našich stránek www.fine50.cz, život padesátníků má mnoho problémů, která ale už umíme nějak přetavit do pozitiv. Když navážu na předešlý příspěvek Neztrácet esprit, pas a naději, a zejména co se zevnějšku žen týká, neodpustím si další výstřel do vlastních řad.

Vždycky mě iritovaly řeči, že člověk by se i rád dobře oblékal, ale je to moc drahé! V dnešní době světových lowcost řetězců s oblečením, outletů a kvalitního zboží z druhé ruky, tzv. sekáčů či wintage obchůdků? Ne, ať mi tohle nikdo neříká! Mě prostě nikdo nepřesvědčí, že hezky se oblékat nelze. A každý - každá dívka, žena, babička…Když se rozhlídneme kolem sebe, dnes opravdu není problém koupit „něco na sebe“, a to nemusíme k tomu vybrakovat svoje konto. Není tu řeč o nějaké špičkové kvalitě, ale o oblečení, které můžeme pořídit za rozumnou cenu, pohodlně nosit a při jeho nápadité kombinaci i dát vyniknout našim přednostem. Třeba zkombinovat levnější svršky s kvalitními botami, nebo jednoduchý outfit doslova vyšperkovat designovými doplňky.  Takový malý fígl, kdy vlastně někde peníze ušetříme a část dáme do maličkosti, která to vše celkově pozvedne na vyšší úroveň.

Každému ale není dán dar si hned představit tuhle sukni k těmto botám už při samotném aktu nakupování. Ale od čeho tu máme například třeba šikovnou a upřímnou kamarádku, která poradí či je střízlivým kritikem? Nebo se můžeme obrátit na odborníky! Ostatně, úpravu bytu taky konzultujeme třeba s bytovým architektem, tak proč ne úpravu svého zevnějšku?

Samozřejmě, dalším rádoby argumentem často bývá postava. Ta už, řekněme si to upřímně, nemusí být v 50+ v nějak exkluzivním vydání, ale i tak nemá cenu se v tomto názoru usadit a smířit se s šatníkem „domovnice“.  A také, i v 50+ jsou rozdíly: někomu je do vínku dána postava jako lusk, někdo bojuje s centimetry/kily/disproporcemi celý život. Čili nemusí to být nutně jen o tom datu narození.  

Ani pět křížků na krku tedy, milé ženy, rozhodně není důvod k rezignaci strojit se, být elegantní, šmrncovní a odvážné a navlékat se jen už do neforemných a jasných barev prostých skafandrů.  Žádná žena přeci nechce unuditi svým vzezřením nejen partnera, možná i celé okolí. Naopak ženy 50+ by měly teď, když je čas se zabývat víc sama sebou, zkusit něco nového, nevyčpělého a třeba i odvážného.  Odvaha budiž tak oceněna novým rozměrem sebevědomí a možná i pochvalnými pohledy. 

A vězte, že jen přízemní pitomci, sami neschopni kuráže a jakékoliv invence, si dobírají všechny ty naše bůčky a faldy, co umíme tak my ženy nosit.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hodnotilo: 4

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
Rajské letos vypadají slibně. 👍🏼👨‍🌾 #zahrada #rajcata #TaktoANO
před 3 týdny
View on Instagram |
1/4
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
#havajske #pokebowl Dobrou chuť! 👍🏼❤️ #muzemedoporucit
před 4 měsíce
View on Instagram |
2/4
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
Ne každý záměr se úplně vydaří. ☹️☹️☹️
před 5 měsíců
View on Instagram |
3/4
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 9 měsíců
View on Instagram |
4/4

To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně příležitost. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved