Karanténa 2. Jak mohu pomoci?

Lidé, kteří mají schopnost na čemkoli vidět pozitivní stránku věci, jsou na tom v životě lépe, než Ti, kteří tuto schopnost nemají. Teda alespoň se mi to tak zdá. Smekám

Na úvod musím vyjádřit největší poděkování, úctu a obdiv všem, kteří v současné době bojují v první linii s epidemií a riskují při tom svoje zdraví a stát jim k tomu neposkytne ani elementární potřeby. Děkuji jim. 

Jak pomáhám

Vím, že je to asi málo, ale vzhledem k tomu, že mám pracovní povinnosti u nás ve firmě, snažím se pomáhat alespoň následujícím způsobem:

  1. Společně s ostatními členy rodiny se starám o naše seniory. Už se mi  podařilo je přesvědčit, aby nechodili ven.
  2. Striktně dodržuji veškerá opatření, která stát přikázal. Mohu říci, že dodržuji společně s kolegy karanténu ještě přísnější, než je nutno (viz. minulý článek)
  3. Ač jsem velký propagátor a uživatel MHD a vlakové dopravy, v těchto dnech jezdím výhradně autem, abych potenciálně neohrožoval okolí ani sebe. Tím snad pomohu zachránit sebe a i někoho z okolí od nakažení a tím nezatížím zdravotnický systém.
  4. Dokud nebudu mít několik příznaků nemoci, nebudu zbytečně chodit na testy, abych nezatěžoval systém.
  5. Snažím se být maximálně efektivní, abychom mohli po odeznění epidemie pokračovat v businessu, nemuseli propouštět a tím zatěžovat stát. 
  6. Jsem milý na lidi ve svém okolí, abych nešířil špatnou náladu.
  7. Nemám strach a nešířím strach.
  8. Pravidelně cvičím, chodím na procházky a zahájil jsem bikerskou sezónu. To vše pomalu a opatrně, abych zbytečně nepřetížil organismus a nenastydl. Pohyb produkuje endorfiny. Endorfiny generují dobrou náladu. Dobrá nálada pomáhá imunitě. Imunita pomáhá překonat nemoci.
  9. Mám plán na každý den udělaný večer předem. Vyhýbám se tím prokrastinaci, která působí extrémně negativně na psychiku. Hlava, která je v pohodě, dostane i tělo do pohody. 

Jak pracovat z domova, neboli něco Home Office příště.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *