Pojďme už konečně dělat užitečné věci

Ve svém minulém článku k aktuálnímu dění jsem vyzýval, abychom začali konečně fungovat normálně a v rámci neporušování zákona jsme ojebali nesmyslné příkazy a zákazy jak jen to jde. Nic jiného si totiž nezaslouží. Stejně jako ti, kteří ty příkazy a zákazy vydávají. Ojebat.Drobná havárie

Potkala mě menší havárie vody v domě. Nic dramatického, škody nejsou devastující.

Vlastně jediné, co mě potkalo bude to, že budu trávit čas vyřizováním pojistného plnění a organizací oprav v domě.  Nic příjemného, ale žádná tragédie. 

Potkal mě ještě jeden diskomfort. V domě mi 2 dny netekla voda. Dva dny jsem chodil automaticky kolem dřezu, umyvadla, sprchového koutu a zcela automaticky a bezmyšlenkovitě jsem snad 50 krát pustil vodu a ona netekla. Musím říci, že mám náhradní řešení, protože mi celou dobu fungovala hadice s tekoucí vodou na zahradě. Řešení běžného provozu nemusím popisovat, hadice a kýbl vyřešily všechny “provozní” překážky netekoucí vody v domě. Navíc jsem si dával  osvěžující sprchu na zahradě z hadice. Teď už si zase užívám komfortu 21.století s teplou vodou.

Voda nad zlato

Proč to všechno popisuji?  Mnohokrát jsem si při neúspěšném pouštění vody, která netekla uvědomil, že tohle se nám může v nejbližších letech přihodit všem. Že nám prostě nepoteče voda, protože jí bude kritický nedostatek. Stačí se vydat kamkoli ven do přírody, nebo jenom do parku. Všude je už teď, na začátku května, velké sucho. 

Tisíce mrtvých

Ty dva dny “bez vody” mi zase připomněly, co pořád dokola řešíme. Devastujeme ekonomiku nějakým “jakoby” bojem proti “jakoby” nepříteli. Zachraňujeme tisíce mrtvých, místo abychom efektivně zachraňovali tisíce živých (živnostníky, malé podnikatele a jejich rodiny) a řešili opravdové problémy, které před námi stojí. 

Napadá mě, že ta zcela stupidní a nesmyslná věta o tisících mrtvých je vlastně vyjádřením podstaty toho, co autor výroku a jeho poskoci dělají.

V nejbližších letech budeme mimo jiné čelit velkému suchu a  opatření proti němu budou stát obrovské prostředky, které nám budou chybět, pokud co nejrychleji nezačneme fungovat normálně a řešit opravdové problémy. 

Třeba to, že nám nepoteče voda. Ne, že nám nepoteče dva dny, protože praskla trubka, ale že nám nepoteče vůbec.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hodnotilo: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *