Vánoce – zcela zásadní svátky

Vánoce nemám rád. Vánoce neslavím. Vánoce považuji za nejhorší období roku. Současné Vánoce považuji za symbol nesmyslného konzumu. Vánoce jsou ale pro mě, společně s Velikonocemi, naprosto zásadními svátky

Jsem potomkem a příslušníkem západní, křesťansko-židovské civilizace, kde Vánoce jsou jedním z jejich symbolů.  Pokud by snad někdo chtěl udělat z mých křesťanských Vánoc jakési Veselé svátky (jak se o to snaží v Bruselu a snažil se i Barack Hussein Obama), aby náhodou neurazili nějakého muslima, budu i se zbraní v ruce bránit svou civilizaci a její symboly a výdobytky. Pokud jsem na návštěvě v muslimské zemi, taky mě neuráží Ramadán. Respektuji jejich kulturu.

Vánoce jsou pro mě naprosto zásadní symbol toho, co budovali moji předci, za co oni i já platím daně. Je to to, co mají rádi moji blízcí a co já ctím.

Nemám rád to, co se z vánoc za poslední léta stalo, ale vážím si těch biblických svátků, které si nikdy nenechám vzít. A proto je skvělé, že v naší zemi máme na každém větším náměstí vánoční stromeček, můžeme chodit do kostela slavit narození Páně. Našeho Pána. 

Z pohledu symbolů mé civilizace, miluji Vánoce, Velikonoce a ženy v krátkých sukních.

Přeji všem krásný advent.

  • Dlaší články autora
Pavel Pulkráb

Pavel je jedním z otců zakladatelů tohoto webu. Rozhodl se, že zúročí své zkušenosti a pokusí se pomoci lidem v situacích, které je zaskočily nepřipravené. Rád říká, že je asi nejstarším člověkem v Čechách, který založil start-up. Již několik let se úspěšně věnuje vlastnímu podnikání v oblasti správy majetku a kryptoměn. Mentoruje projekty a managery. Zjistil, že život v 50+ ho překvapivě baví víc než dřív.

follow me

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Hodnotilo: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

1 komentář u „Vánoce – zcela zásadní svátky

  1. Profilový obrázek
    Vanoce Reagovat

    Vánoce – zásadní svátky, které je má konzumní jen ten, kdo si je neumí udělat jiné. Slavit Vánoce je každého rozhodnutí, slavit Vanoce znamená co? Nebo tedy neslavit Vanoce? Zdobení stromku je připomenutí si zásadních svátků nebo to je konzum? Být se svými blízkými u jednoho stolu při sváteční náladě je konzum nebo uznání toho, že Vánoce jsou zásadní svátky? Protože svůj příspěvek z 24.12. končíte přáním krasneho Adventu, přičemž Advent právě 24.12. končí, tak pochybuji, že se v těchto svátcích správně orientujete, tedy pokud se všem, kteří k vánočním svátkum mají úctu, pokoru a cítí náležitou vděčnost se nevysmivate. Přeji vám hezký zbytek roku a pravděpodobně patříte mezi ty, kteří slavi Silvestra, je to konzum? Je, ale jen pití a jídla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *